ثبت بیشتر از 400 نیاز فناورانه شهرداری تهران

ثبت بیشتر از 400 نیاز فناورانه شهرداری تهران

شهرداری تهران با همكاری مركز تحقیقات سیاست علمی كشور، طی انجام یك پروژه مطالعاتی، ۴۱۸ نیاز فناورانه و نوآورانه شهرداری را شناسایی و در سامانه «باهم» بارگذاری كرده است.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، در شهریور ماه ۱۳۹۸ از راه یک پروژه مطالعاتی، شناسایی و مستندسازی نیازهای فناورانه و نوآورانه شهرداری انجام شد و بعد از آن سازمان فاوای شهرداری تهران و مرکز تهران هوشمند بعنوان متولیان هدایت و راهبری برنامه «تهران هوشمند»، اقداماتی در جهت ساماندهی و عملیاتی کردن رفع این نیازها انجام داده اند.

با هدف پاسخگویی به نیازهای شناسایی شده تا کنون نزدیک به ۳۰۰ تفاهم نامه در موضوعات مختلف شهری و فناوری درخلال شرکت های مختلف نوآور و بخصوص شرکت های دانش بنیان و زیرمجموعه های شهرداری تهران منعقد شده است و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

این نیازهای فناورانه و نوآورانه در قسمت مسائل فناورانه در سامانه «باهم» به نشانی baham.tehran.ir بارگذاری شده است. تمامی این موارد با جزئیات معرفی شده و قابلیت اشتراک گذاری دارد. همینطور در جهت هوشمند ساختن فرایند عرضه و تقاضا، فرمی با عنوان «پاسخ به نیاز» روی هر مبحث قرار گرفته است.

طبق گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، سامانه نوآوری و مشارکت شهروندی «باهم» با هدف ریشه یابی مشکلات توسط افراد خبره و دستیابی به راهکارهای نوآورانه از راه داده کاوی و تحلیل بهتر مسائل به راه افتاده است. در این سامانه که موضوعات مختلفی را پوشش می دهد، تلاش بر ایجاد فضای بحث و تبادل نظر در مورد پیشنهادات یا مشکلات مطرح شده، امکان طرح ایده، چاره و پیشنهاد بوده است.
منبع:

1399/06/18
10:40:33
5.0 / 5
1845
تگهای خبر: ثبت , شهر , فضا , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری