نامه برخی از اعضای تحریریه شهروند به انجمن صنفی روزنامه نگاران

نامه برخی از اعضای تحریریه شهروند به انجمن صنفی روزنامه نگاران

فقط سفر: 33 عضو از تحریریه روزنامه «شهروند» در نامه ای به رئیس و هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران خواهان واكنش به تعطیلی كاغذی این روزنامه شدند.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، در نامه سرگشاده اعضای تحریریه روزنامه «شهروند» که مقرر است به زودی چاپ کاغذی آن متوقف شود و حیات آن فقط در دنیای مجازی ادامه پیدا کند، ضمن مرور کارهای این روزنامه و تغییرات محتوایی و ساختاری که تجربه کرده، به اهمیت ادامه حیات این روزنامه اجتماعی پرداخته شده است.
در قسمتی از این نامه آمده است که «ما، اعضای تحریریه روزنامه شهروند، هر چه در توان داشتیم به کار بستیم تا «شهروند» را، در مقام رسانه ای که در اندیشه رفع فقر و نابرابری است، زنده نگه داریم. اما برآیند تمامی اتفاقات و اظهارنظرهای مسئولان هلال احمر به ما نشان داد که اراده ای بر حفظ این «رسانه» از طرف آنان وجود ندارد.»
در بخش پایانی این نامه نیز عنوان شده است که «مرگ یک رسانه فقط به بیکاریِ روزنامه نگاران نخواهد انجامید. حذف صدای یک رسانه، آثار عمیقی بر جامعه و قدرت گرفتن رسانه های غیررسمی خواهد داشت که این را کارشناسان بارها هشدار داده اند.»
امضاکنندگان این نامه از انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران درخواست کرده اند که در مقابل این اقدام واکنش جدی نشان داده و برای حفظ این نهاد رسانه ای از توانشان بهره بگیرند.
منبع:

1399/05/13
22:29:17
5.0 / 5
1705
تگهای خبر: شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری