معاون استاندار تهران تاكید كرد:

رفع خطر نقاط حادثه خیز استان تهران تا آخر سال ۱۴۰۰

رفع خطر نقاط حادثه خیز استان تهران تا آخر سال ۱۴۰۰

معاون امور هماهنگی عمرانی استانداری تهران با اشاره به لزوم برنامه ریزی برای پیش گیری از حوادث جاده ای و تهیه نقشه نقاط حادثه خیز استان تهران، اظهار داشت: رفع خطر نقاط حادثه خیز استان تهران تا آخر سال 1400 صورت خواهد گرفت.


محمد تقی زاده در گفت و گو با ایسنا، در تشریح روند کوشش برای کاهش تصادفات منجر به فوت در استان تهران و رفع خطر نقاط حادثه خیز شناسایی شده در سطح استان تهرن اظهار داشت: تلفات منجر به فوت ناشی از تصادفات جاده ای در مقایسه با زمان مشابه سال قبل ۵.۸ درصد کاهش داشته است.
وی ادامه داد: در مجموع نه ماهه امسال تصادفات جاده ای ۴.۱ درصد کاهش داشته است که پیشوا ۴۴ درصد و قرچک ۲۰ درصد کاهش تصادفات جاده ای داشتند. مجموعا در استان تهران حدود ۷۰۰ نقطه حادثه خیز وجود داشت که با اقدامات صورت گرفته این تعداد به ۵۰۰ نقطه کاهش پیدا کرده است که باید اقدامات لازم برای رفع خطر نقاط باقی مانده صورت گیرد.
وی افزود: سالانه می بایست ۱۰ درصد از نقاط حادثه خیز در استان تهران رفع گردد و طبق برنامه زمانبندی شده تلاش می نماییم تا اختتام دولت تمامی نقاط حادثه خیز در استان و شهر تهران رفع گردد. بی شک رفع خطر نقاط حادثه خیز در کاهش تلفات جاده ای نقش بسزایی خواهد داشت.
وی اشاره کرد: سه محور دماوند-فیروزکوه، محور امام رضا(ع) و آزادراه تهران-قم دارای بیشترین نقاط حادثه خیز در استان تهران هستند که با هماهنگی های صورت گرفته با فرمانداران و با بهره بردن از اعتبارات ملی و استانی این نقاط را رفع خطر خواهیم کرد. همین طور وضعیت آسفالت کمربندی دوم تهران از دورسون آباد به سمت جاده تهران- قم وضعیت مناسبی ندارد و در این راه نیاز به بهسازی و روکش آسفالت بود که طبق برنامه ریزی صورت گرفته مقرر شد امسال ۱۳.۵ کیلومتر در راه رفت و برگشت این کمربندی توسط راهداری استان تهران عملیات بهسازی صورت گیرد.1399/04/30
23:53:25
5.0 / 5
2000
تگهای خبر: شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری