استرداد برخی از آثار باستانی ایران از اتریش

استرداد برخی از آثار باستانی ایران از اتریش

رئیس پلیس بین الملل ناجا از تحویل برخی از اشیای باستانی به نماینده سفارت جمهوری اسلامی ایران در كشور اتریش آگاهی داد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، سردار "هادی شیرزاد" در تشریح این خبر گفت: بر طبق پیگیری های پلیس بین الملل ناجا و همکاری اینترپل "وین"، برخی از اشیای باستانی متعلق به جمهوری اسلامی ایران که توسط افراد سودجو بطور غیرقانونی به کشور اتریش قاچاق شده بود، برابر توافق قضائی پلیسی میان دو کشور طی تشریفات قانونی به نماینده سفارت جمهوری اسلامی ایران در اتریش تحویل داده شد.
وی اضافه کرد: اشیاء متعلق به دوران هخامنشی، اشکانی و ساسانی است که بعد از اطلاع اینترپل تهران از این مساله با استعلامات صورت گرفته از وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مشخص شد، اشیای مورد نظر متعلق به جمهوری اسلامی ایران بوده است.
رئیس پلیس بین الملل ناجا افزود: با تلاش پلیس بین الملل ناجا و اقدامات فنی پلیسی، حدود چند ماه پیش، متهم اصلی این پرونده، با هماهنگی مرجع قضائی و اعزام تیمی از پلیس دستگیر شد.
وی ضمن اشاره به هماهنگی های انجام شده با اینترپل "وین"، بیان کرد: ارتباطات پلیسی و دیپلماتیک هر دو کشور سبب ردیابی، شناسایی و استرداد اموال به نماینده کشورمان شد.
براساس گزارش سایت پلیس، سردار "شیرزاد" در آخر اظهار داشت: با بهره گیری از بانک اطلاعاتی اشیای مسروقه فرهنگی هنری سازمان اینترپل و فناوری های پلیس بین الملل ناجا آثار باستانی مسروقه قابل شناسایی خواهد بود.1399/04/25
15:08:42
5.0 / 5
2790
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری