معاون شهردار تهران خبر داد

اصلاح قانون فعالیت حرف پزشكی در بافت مسكونی بعد از 33 سال

اصلاح قانون فعالیت حرف پزشكی در بافت مسكونی بعد از 33 سال

به گزارش فقط سفر معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران از بررسی و اصلاح ماده واحده ای اطلاع داد كه به باعث آن بعد از چند دهه فعالیت حرف پزشكی در بافت مسكونی تعیین تكلیف می شود.


عبدالرضا گلپایگانی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به حادثه کلینیک سینا و فعالیت این مرکز در بافت مسکونی، اظهار داشت: طرح ها و برنامه های شهرسازی با هدف استقرار مراکز سکونت و کار در مکان مناسب و توزیع درست آنها در شهر، تهیه و تدوین می شود بگونه ای که در یک شهر باید هر چیزی در جای خود قرار گیرد تا باعث آسایش و آرامش مردم شود. هرچند شهر ما با این وضعیت فاصله طولانی دارد اما لازم است که همگان تلاش خویش را برای بهبود این وضعیت بکار گیرند.
وی با اشاره به اینکه در کشور ما هم اصول فنی هنجارها، باید و نبایدهای ساختمان در قالب مقررات ملی ساختمان، مشخص شده است، اضافه کرد: ساخت و سازها با کنترل عوامل شهرداری و مهندسان ناظر به سطح نسبتا قابل قبولی رسیده است اما در بهره برداری از ساختمان ها، آشفتگی هایی موجود بروز حوادث می شود که یک دسته از این آشفتگی ها به قانون مصوب مجلس شورای اسلامی در سال 66 مرتبط می شود که آنهم قانون "استقرار حرفه های وابسته به پزشکی در خانه ها و آپارتمان های مسکونی" است که این استقرار را مجاز کرده است.
معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه کلینیک سینا در کوچه ای شلوغ و با عرض نامناسب مستقر شده چونکه در ابتدا این ساختمان برای امور مسکونی بوده است، اظهار داشت: انتظار است با بازبینی در این ماده واحده، پزشکان و نیروهای درمانی در ساختمان های درمانی، در مکان مناسب و فضایی منطبق با اصول ایمنی و فنی مستقر شوند که در همین راستا فرایند اصلاح این ماده قانونی در کمیسیون زیربنایی دولت هم بررسی و تایید شده است.
وی با اشاره به اینکه اصلاحیه این ماده منتظر ارسال به مجلس است، اظهار داشت: در این لایحه بحث استقرار حرفه های وابسته به پزشکی در کل ساختمان مطرح است چونکه اگر کل ساختمان تبدیل به مرکز درمانی شود این کلینیک یا ساختمان پزشکان باید در پهنه کار و فعالیت باشد و اجازه ندارد که در بافت مسکونی فعالیت کند و در یک دوره زمانی سه ساله باید این فرایند اصلاح گردد.1399/04/20
13:43:30
5.0 / 5
2541
تگهای خبر: آپارتمان , شهر , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری