بررسی طرح تعیین حریم آثار هنری در فضاهای عمومی شهر تهران

بررسی طرح تعیین حریم آثار هنری در فضاهای عمومی شهر تهران

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از بررسی طرح تعیین حریم آثار هنری در فضاهای عمومی شهر تهران در دویست و بیست و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران اطلاع داد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، علی اعطا در انتها دویست و بیست و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تشریح مصوبات این جلسه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز طرحی در ادامه جلسه قبل شورا تحت عنوان تعیین حریم آثار هنری در فضاهای عمومی شهر تهران در دستور کار برای بحث و بررسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: در فضاهای شهری از هنرهای تجسمی همچون مجسمه ها و نقاشی های دیواری استفاده می شود. معمولا برای آثار هنری که ارزش های ویژه ای دارند باید تعیین حریم بگونه ای صورت گیرد که به لحاظ دید و منظر ضمن حفظ حقوق مجاورین بهترین منظر فراهم گردد.
وی افزود: اثری در نقطه ای از شهر که واجد ارزش است نصب می شود اما در معرض دید نیست و یا آلودگی های بشری وجود دارد که اجازه دیده شدن این اثر هنری را نمی دهد بنابراین در این طرح دو حریم برای این آثار در نظر گرفته شده است.
سخنگوی شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به طرح حریم حفاظتی و فیزیکی اشاره نمود و اضافه کرد: در این طرح این حریم برای جلوگیری از صدمه های فیزیکی به آثار هنری تعریف شده اند. همینطور یک حریم حفاظتی منظری هم تعریف شده که پیوند بصری شهر و اثر هنری را در چشم انداز موجود حفظ می نماید.
وی تصریح کرد: در همین راستا کمیته ای فنی با حضور نمایندگان شهرداری تهران، شورا و دستگاه های ذیربط برای تعیین حریم تشکیل شده است.
وی افزود: متولی مبحث هنرهای شهری در مجموعه شهرداری سازمان زیباسازی است بنابراین در این مورد هم دبیرخانه این کمیته در این سازمان مستقر خواهد شد. امروز موادی از این طرح در ادامه جلسه قبل مورد بررسی قرار گرفت اما پیشنهاداتی باقیمانده که در جلسه آینده بعنوان نخستین دستور کار به آن پرداخته خواهد شد تا به پایان برسد و بعد از تایید هیات تطبیق به شهرداری تهران ابلاغ شود.
منبع:

1399/04/03
15:36:15
5.0 / 5
2280
تگهای خبر: دستگاه , شهر , شورای شهر , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری