معاون وزیر كشور خبر داد

پشتیبانی از پروژه های عمرانی شهرداری شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر

پشتیبانی از پروژه های عمرانی شهرداری شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر

به گزارش فقط سفر معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور ازحمایت از پروژه های عمرانی شهرداری شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت با عنوان پروژه های ۱۴۰۰ اطلاع داد.


به گزارش فقط سفر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی نژاد و رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در نشست شهرداران و روسای شوراهای شهر استان خراسان جنوبی اظهار نمود: در وضعیت کنونی کشور باید به دنبال آن باشیم که اتکاء اقتصاد کشور به نفت را کاهش دهیم و شهرداری بعنوان یک نهاد مستقل و غیردولتی باید به خودش متکی باشد و با استفاده از ظرفیت موجود شهر را اداره کند.
وی خاطرنشان کرد: با عنایت به شرایط موجود باید اعتقاد داشته باشیم که با ظرفیت و استفاده از توان خودمان می توانیم زمینه ساز پیشرفت و توسعه شویم و این باور باید در شهرداریها و شوراها با جدیت تقویت شود.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با تاکید بر اینکه بخش خصوصی باید به کمک دولت و مدیریت شهری بیاید، افزود: انتظار داریم بخش خصوصی ضمن اینکه باید باری از دوش دولت و مدیریت شهری بردارد بتواند با اتکا به ظرفیتهای خود در حوزه اشتغال زایی برای جوانان هم نقش آفرینی نموده و به توسعه استان و شهرها و روستاهای آن کمک نماید.

وی با تاکید بر اینکه همه مدیران و مسئولان باید برای ارتقای شاخصهای اقتصادی، عمرانی، صنعتی، .... استان تلاش بیشتری نمایند، اضافه کرد: شهرداری ها و شوراها باید زمینه را برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه های مختلف شهری فراهم نمایند تا شهرداری بعنوان یک نهاد عمومی مستقل، وابسته نباشد.

جمالی نژاد همینطور اظهار داشت: مجموعه دولت پیگیر اصلاح ساختارها، قوانین و مقررات با هدف فراهم شدن زمینه حضور بخش خصوصی، سرمایه گذاران، شرکتهای دانش بنیان، کارآفرینان و استارت آپ ها در عرصه کار و امور اجرایی کشور است تا جهش تولید موردنظر رهبر معظم انقلاب اسلامی و کاهش اتکای کشور به یک اقتصاد تک محصولی فراهم شود.

وی همینطور با تاکید بر اینکه مردم باید بتوانند در تعیین سرنوشت شهر و محله خود مشارکتی فعال و موثر داشته باشند، اظهار داشت: تمامی شهروندان باید احساس کنند که نقش آنها در اداره شهر تعیین کننده می باشد و این مهم نیازمند توجه لازم اعضای شوراهای اسلامی شهرها و شهرداریها به انتظارات مردمی از مدیریت شهری است.

رییس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در ادامه از حمایت این سازمان ازپروژه های عمرانی شهرداری شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت با عنوان پروژه های ۱۴۰۰ اطلاع داد و اظهار داشت: شهرداری های واجد شرایط این مورد باید یک پروژه را تعریف کنند که حتما تا آخر کار دولت به پایان برسد.

وی با اشاره به اینکه این پروژه ها در چارچوب پروژه های ۱۴۰۰ در سرتاسر کشور حمایت خواهند شد، اظهار داشت: فقط پروژه هایی حمایت می شوند که دارای طرح و برنامه مشخص باشند.

جمالی نژاد همینطور به امضای تفاهم نامه همکاری مشترک در زمینه کمک به تقویت توان خدماتی و عمرانی شهرداری های خراسان جنوبی بین استانداری خراسان جنوبی و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اشاره و ابراز امیدواری نمود که با تحقق مفاد آن زمینه تقویت توان خدماتی و عمرانی شهرداری های خراسان جنوبی فراهم گردد.

وی افزود: تفاهم نامه های خوبی در استان با بنیاد علوی، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) منعقد شده که در چارچوب این تفاهم نامه ها هر کمکی لازم باشد، چشم پوشی نخواهیم کرد.

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با تاکید بر اینکه شهرداران ضریب ماندگاری مسافران را با ایجاد زیرساخت ها در شهرشان فراهم نمایند، اضافه کرد: معرفی میراث فرهنگی و معنوی کمک شایانی به این حوزه خواهد نمود.

وی با اشاره به روند رو به جلوی پروژه های عمرانی شهرستان فردوس که از آنها بازدید نمود، اضافه کرد: از سال قبل عملیان اجرای ۴۰ هزار پروژه جدید زودبازده در روستاها و شهرهای کوچک را با همکاری بسیج سازندگی در استانها شروع کردیم که ۳۰ هزار از آنها تابحال به بهره برداری رسیده است.
براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، جمالی نژاد بیان نمود: با عنایت به شرایط موجود باید اعتقاد داشته باشیم که با ظرفیت و استفاده از توان خودمان می توانیم زمینه ساز پیشرفت و توسعه شویم.




1399/03/30
12:22:40
5.0 / 5
2472
تگهای خبر: خدمات , شهر , مسافر , میراث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری