در جلسه امروز شورای شهر تهران مطرح شد

از اهدای ساختمان انتقال خون به مردم تا فرهنگ سازی اهدای خون در تابلوهای شهری

از اهدای ساختمان انتقال خون به مردم تا فرهنگ سازی اهدای خون در تابلوهای شهری

به گزارش فقط سفر اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز شورا به بیان نكته نظرات خود در مورد وضعیت سازمان انتقال خون پرداختند.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر تهران بعد از استماع سخنان رئیس انتقال خون به بیان نکته نظرات خود پرداختند و احمد مسجد جامعی با بیان این که ساختمان سازمان انتقال خون تهران اخیرا ثبت ملی شده است، اظهار داشت: این ساختمان هم خوانی با مأموریت های انتقال خون ندارد و در گذشته به اسم انجمن فرهنگی ایران وشوروی بوده است و حالا لازم است که این مجموعه به شهر برگردد.
وی با بیان این که یکی از اشکالات سازمان انتقال خون کمبود پایگاه است، خاطرنشان کرد: می توانیم در کنار ایستگاه های آتش نشانی پایگاه های انتقال خون و مراکز خون گیری ایجاد نماییم.
در ادامه امینی در واکنش به این سخنان اضافه کرد: از حق شناس می خواهم که بعنوان رئیس کمیسیون فرهنگی، مبحث در اختیار قرار گرفتن ساختمان سازمان انتقال خون به مردم را بررسی کند.
در ادامه مجید فراهانی با بیان این که 30 درصد فرآورده های خونی در تهران مصرف می شود اما تنها یک مرکز فرآورده های خونی داریم اظهار داشت: شهرداری می تواند در فرصت های مختلف بیلبورد و تابلوهای شهری را در اختیار سازمان خون قرار دهد.
همینطور زهرا نژاد بهرام هم با بیان این که اهدای خون یک عمل خیرخواهانه است و مردم به صورت داوطلبانه خون خویش را اهدا می کنند، خاطرنشان کرد: اما تعامل با اهداکنندگان کم است و می بایست با استفاده از ظرفیت شهرداری این تعامل را افزایش داد.
وی ادامه داد: حضور کانون های سیار خون گیری در سطح شهر کم رنگ شده است و لازم است بار دیگر این کانون های سیار برای ارتقای فرهنگ اهدای خون به خیابان ها بیایند.1399/03/26
23:57:49
5.0 / 5
2097
تگهای خبر: ثبت , شهر , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری