توضیح استاندار تهران درباره آتش سوزی های اخیر بوستان های تهران

توضیح استاندار تهران درباره آتش سوزی های اخیر بوستان های تهران

فقط سفر: استاندار تهران درباره آتش سوزی های اخیر در بوستان های تهران توضیحاتی را ارائه نمود.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه برگزاری پنجمین جلسه ستاد مدیریت بحران استان تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباب آتش سوزی های اخیر بوستان ها در تهران، اظهار داشت: در اوایل امسال بارندگی های خوبی داشتیم و همین مورد سبب رشد علف های هرز در مراتع و بوستان های تهران شده است که با افزایش گرمای هوا و شدت تابش آفتاب گاهی به صورت سهوی آتش سوزی هایی شکل می گیرد.
وی افزود: البته مواردی از آتش سوزی ها نیز به صورت عمدی صورت گرفته که مسببان حادثه دستگیر شده اند. البته این آتش سوزی ها در مجموع حدود 25 مورد بوده که حدود سه تا چهار مورد آنها عمدی بوده که اساسا مسببین به مجازات خود خواهند رسید.
وی اشاره کرد: عمده آتش سوزی ها بر اثر باقیمانده ضایعات پلاستیکی است که انتظار می رود شهروندان درباب رها کردن این ضایعات در طبیعت دقت نظر را داشته باشند. خوشبختانه آمادگی لازم در دستگاه ها برای نظارت و مقابله با این موارد نیز شکل گرفته است.
او همینطور اظهار داشت: برای اتخاذ تدابیر لازم جهت ایجاد آمادگی آحاد جامعه و دستگاه های ذیربط این جلسه تشکیل شد و در امتداد آن دستگاه هایی همچون هلال احمر، آب منطقه ای، آبفا، مسکن و شهرسازی، شهرداری و موسسه ژئوفیزیک گزارش هایی ارائه کردند.
وی ادامه داد: دستگاه های مختلف وظایف خاصی را عهده دار هستند که برمبنای تقسیم کار ملی و استانی که در قانون پیش بینی شده هر یک از آنها باید وظایف خودرا اجرا کنند. البته مقرر شد این دستگاه ها بار دیگر وظایف خودرا مرور و احصا کنند و در این راستا علاوه بر ارائه گزارش اقدامات خود، نیازمندی های خودرا نیز اعلام کنند.
وی افزود: مقرر شد هلال احمر برای آموزش های همگانی، اسکان اضطراری و سایر وظایف خود از ظرفیت ها و امکانات دستگاه های دیگر استفاده نماید. همچنین خوشبختانه با دستور رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه نسبت به تامین اقلام پایگاه های هلال احمر اقدام خواهد شد.
وی افزود: در حوزه تامین آب آشامیدنی در مواقع اضطراری نیز تا اختتام امسال 102 مخزن آب اضطراری برای مواقع بحران مورد بهره برداری قرار می گیرد و مابقی آنها نیز تا آخر سال 1403 تامین و به بهره برداری می رسند.
استاندار تهران اشاره کرد: بناهایی همچون 16 بیمارستانی که در خط گسل زلزله قرار گرفته اند توسط دانشگاه های علوم پزشکی مقاوم سازی و یا جایگزینی بیمارستان ها صورت خواهد گرفت.
وی با تاکید بر وجود نگرانی درباب 3200 هکتار بافت فرسوده در تهران اضافه کرد: پیشنهاد است که هر چه سریع تر نوسازی بافت های فرسوده در دستور کار قرار گیرد و مقرر شده گزارشی درباب اقدامات این حوزه در این نشست ارائه شود و تا نوسازی بافت های فرسوده، مقاوم سازی آنها صورت گیرد.

منبع:

1399/03/19
10:42:01
5.0 / 5
2695
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , شهر , طبیعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری