بازدید مدیركل دفتر شهردار تهران از گرمخانه ها وپاتوق های دره فرحزاد

بازدید مدیركل دفتر شهردار تهران از گرمخانه ها وپاتوق های دره فرحزاد

به گزارش فقط سفر در بازدید مدیركل حوزه دفتر شهردار تهران از محله پر صدمه دره فرحزاد، گرمخانه های زنان و مردان و مركز بهاران منطقه ۵ بر افزایش كمی و كیفی خدمت رسانی به افراد صدمه دیده اجتماعی تاكید گردید.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، مصطفی کاظمی مشاور عالی و مدیرکل حوزه دفتر شهردار تهران به همراه سیدمالک حسینی مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی و تنی چند از مدیران این سازمان و همینطور منطقه ۵ شهرداری تهران، شب گذشته از گرمخانه های زنان و مردان، محله پر صدمه دره فرحزاد و مرکز بهاران شماره 1 بازدید کرده و از نزدیک در جریان فعالیتهای این مراکز و وضعیت صدمه های اجتماعی قرار گرفت.
کاظمـی بعد از عرضه گزارش مدیرعامل سازمان، ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده از جانب سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی بخصوص بعد از شیوع کرونا با تاکید بر عرضه هر چه بهتر خدمات کریمانه به مددجویان و افراد صدمه دیده به تاکید ویژه شهردار تهران بر توسعه خدمات اجتماعی با رعایت کامل شان و کرامت انسانی افراد صدمه دیده اشاره کرده و توسعه پایدار شهر بدون توسعه اجتماعی را ناممکن دانست.
مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران که در خلال این بازدید ضمن حضور در راه دره فرحزاد و مشاهده وضعیت افراد صدمه دیده در این رود دره، اضافه کرد: با عنایت به صدمه خیز بودن دره فرحزاد و بر مبنای گفت وگوهایی که با برخی افراد صدمه دیده از اعتیاد در این راه داشتم متوجه عرضه خدمات مددکاری و همینطور توزیع غذا طی دو ماه اخیر به همراه عرضه برخی خدمات مراقبتی و درمانی شدم و ضمن تایید این اقدامات از سازمان خواستم با جلب مشارکت هر چه بیشتر سازمان های مردم نهاد و خیریه هایی که در این عرصه فعال می باشند زمینه بازگشت این افراد به جامعه را در حد مقدورات فراهم نمایند.
کاظمی در ادامه اظهار داشت: به رغم آنکه به صورت واقع بینانه می دانیم حجم و میزان صدمه های اجتماعی رو به تزاید است اما اگر اقدامات ما بتواند حتی یک نفر را به جامعه برگرداند در نوع خود پرارزش است و در این راه باید با بسیج منابع و اقدامات هماهنگ با سایر دستگاه ها ضمن افزایش تاب آوری اجتماعی و توجه جدی به مبحث پیشگیری، در حوزه کاهش صدمه و کنترل آن اقداماتمان را توسعه دهیم.
طبق گزارش روابط عمومی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، کاظمی در ادامه بازدید خود از دو گرمخانه زنان(یلدا) و مردان مشرف از دره فرحزاد در منطقه ۵ بازدید و ضمن بررسی روند خدمت رسانی در این دو مرکز به گفتگوی رودرو با مددجویان پرداخته و در جریان مسائل و خواسته های آنها قرار گرفت.
او همینطور از مرکز بازپروری و توانمندسازی معتادان بهبود یافته(بهاران) بازدید کرد.
مشاور عالی و مدیرکل دفتر شهردار تهران در انتها این بازدید سه ساعته ضمن تاکید باردیگر بر افزایش کمی و کیفی خدمت رسانی به افراد صدمه دیده اجتماعی تصریح کرد و اظهار داشت: ما باید از همه ظرفیت ها همچون بهسازی و زیبا سازی فیزیکی مراکز و اجرای طرح های فرهنگی و با استفاده از پتانسیل های گروه های داوطلب ضمن افزایش امید و اشتیاق این افراد برای بازگشت به زندگی عادی، به افزایش نشاط و امید در مراکز عرضه دهنده خدمات اجتماعی شهرداری تهران اهتمام ویژه داشته باشیم.
گفتنی است، دره فرحزاد یکی از پاتوق های بزرگ محل تجمع معتادان به انواع مواد مخدر در شهر تهران است که با وجود اجرای طرح های مختلف شاهد ادامه صدمه های منطقه بوده، در همین راستا شهرداری تهران با راه اندازی دو گرمخانه زنان و مردان در نزدیکی این رود دره تلاش در ارائه خدمات کاهش صدمه در این منطقه داشته است.
ازاین رو گزارش، ظرفیت این دو گرمخانه مجموعا بیشتر از ۱۵۰ نفر بوده و تأثیر بسزایی در ساماندهی افراد صدمه دیده در این منطقه دارد. همینطور وجود پایگاه خدمات اجتماعی و مرکز بهاران که توانمند سازی معتادین بهبود یافته را برعهده دارد از خدماتی است که سازمان رفاه خدمات و مشارکت های اجتماعی در این منطقه عرضه کرده است.1399/03/08
13:30:06
5.0 / 5
2399
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری