رئیس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت:

افزایش سفر به مازندران سبب افزایش كرونا خواهد شد

افزایش سفر به مازندران سبب افزایش كرونا خواهد شد

به گزارش فقط سفر مازندران رئیس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اعلان اینكه از هموطنان عزیز خصوصا از تهرانی ها می خواهیم به استان های شمالی سفر نكنند، اظهار داشت: مسافرت های اخیر در سطح استان مازندران احتمال بروز موج جدید بیماری را افزایش خواهد داد.


دکتر محمدمهدی گویا شامگاه امروز یکشنبه چهارم خرداد ماه در حاشیه جلسه با دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل و دکتر مصطفی جوانیان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اظهار نمود: در صورت عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و افزایش مسافرت ها به استان مازندران، احتمال افزایش و سیر صعودی این بیماری در این استان را شاهد خواهیم بود.
وی اشاره کرد: دانشگاهای علوم پزشکی بابل و مازندران باید همچنان نسبت به نتایج احتمالی و آتی مسافرتها حساسیت و آمادگی لازم را حفظ کنند.
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت اظهار داشت: شرط اول پیش گیری از بیماری همچنان رعایت جدی اصول بهداشتی است و مردم کمتر از خانه بیرون بروند و به خصوص مراقب افراد مسن و بیماران زمینه ای، بیماران سرطانی و قلبی، ریوی و سایر افراد دارای بیماری حاد بوده و از حضور در مکان های شلوغ جدا اجتناب کنند.
دکتر گویا در ادامه با اشاره به طرح غربالگری زندانیان در بیماری کرونا و همین طور قرنطینه زندانیان جدیدالورود اضافه کرد: رعایت اصول بهداشتی در جلوگیری از انتشار بیماری کرونا باید همچنان توسط دانشگاه های علوم پزشکی با جدیت دنبال شود.
وی اشاره کرد: اقدامات انجام شده در غربالگری زندانیان بابل مناسب بوده است.
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در آخر تصریح کرد: نحوه خدمات ارزیابی بیماری های آمیزشی و ایدز، خدمات بهداشت باروری، آموزش، مشاوره و توانمندسازی در حیطه های حرفه آموزی در مراکز ارتقای سلامت "زنان لطمه پذیر" توسط دانشگاه ها باید ارتقا یابد.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، دکتر گویا در ادامه سفر یک روزه به بابل به همراه دکتر جوانیان معاون بهداشتی دانشگاه از زندان شهرستان بابل، مرکز کاهش لطمه زنان در مرکز شهید ذاکریان و آزمایشگاه تشخیصی بیماران کرونایی دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز بازدید کرده و از زحمات کادر بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی بابل در مهار ویروس کووید ۱۹ قدردانی و تشکر کرد.

1399/03/05
22:46:05
5.0 / 5
2696
تگهای خبر: آزمایش , آموزش , خدمات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری