جزئیات هزینه مقابله با كرونا در 16 بیمارستان به فرمانداری های استان تهران اعلام می شود

جزئیات هزینه مقابله با كرونا در 16 بیمارستان به فرمانداری های استان تهران اعلام می شود

به گزارش فقط سفر رئیس حوزه ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از اعلام جزئیات هزینه مقابله با كرونا در ۱۶ بیمارستان به فرمانداری های استان تهران اطلاع داد.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، علی عشاقی در جلسه رصد و پیمایش تفاهمنامه های منعقد شده توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با فرمانداری های پاکدشت، ورامین، اسلامشهر، رباط کریم، ملارد و پردیس با اشاره به اینکه سال قبل یکی از عجیب ترین سال هایی بود که ایرانیان تجربه کردند، اظهار داشت: مجموعه اتفاقاتی که در این سال رخ داد، زندگی بسیاری را تحت تأثیر قرار داد. سالی که در ایام پایانی آن به یکی از عجیب ترین تجربه های بشری در ایران و جهان تبدیل شد. در انتهای سال گذشته با بحران شیوع بیماری کرونا در استان تهران روبرو شدیم که بلافاصله برای پیشگیری، مبارزه و درمان بیماری کرونا، ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در استان به ریاست استاندار محترم تهران تشکیل و فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی سپرده شد.

وی با قدردانی از اقدامات پرارزش و جهادگرانه کادر درمانی بیمارستان های استان در طول زمان مبارزه با بیماری کرونا اظهارکرد: در ایام آغازین شیوع کرونا در استان تهران، کادر درمانی بیمارستان های تحت پوشش سه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران و ایران به صورت شبانه روزی، پذیرش و درمان مبتلایان به ویروس کرونا از استان تهران و سایر استان های کشور را برای عرضه خدمات مطلوب در اولویت برنامه های خود قرار دادند.

رئیس حوزه ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به حجم بالای مراجعان به بیمارستان های استان در ایام آغازین شیوع کرونا اظهار داشت: حجم بالای رجوع مبتلایان به ویروس کرونا باعث شد که افزایش مراجعان با میزان ظرفیت و وضعیت موجود بیمارستان ها همخوانی نداشته باشد و بیمارستان ها با بحران کمبود شدید تخت بستری و تجهیزات درمانی روبه رو شوند. بنابراین برای مدیریت این بحران، استاندار تهران با همکاری و همراهی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، سازمان بازرسی، دیوان محاسبات و روسای دانشگاه های علوم پزشکی استان، استفاده از ظرفیت ماده ۷۸ قانون محاسبات عمومی کشور برای تجهیز کمبودهای عنوان شده توسط بیمارستان های استان را یکی از اولویت های برنامه های خود قرار داد.

عشاقی با تشکر از همراهی فرمانداران استان در مورد مدیریت و کنترل بیماری کووید 19 در شهرستان های استان و استفاده از ظرفیت ماده ۷۸قانون محاسبات عمومی کشور اظهار داشت: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران بعنوان معاون پشتیبانی و بودجه ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونای استان، در جهت استفاده بهینه از منابع ارزش افزوده در اختیار فرمانداری ها طی اقدامی بین فرمانداری شهرستان های اسلامشهر، رباط کریم، شهریار، ملارد، تهران، ری، پاکدشت، ورامین و پردیس با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران و ایران تفاهمنامه ای را تدوین و ابلاغ نمود که این امر منجر به انعقاد ۱۶ تفاهمنامه با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد تومان برای تجهیز ۳۵ بیمارستان برای خدمات رسانی مطلوب به شهروندان شد.

وی اضافه کرد: برای تأمین لوازم ضروری و تادیه مطالبات کارکنان ایثارگر و مقابله اثربخش با ویروس کرونا، مبلغ ۱۴۰ میلیارد تومان توسط سازمان برنامه و بودجه کشور و ۷۳ میلیارد تومان از محل ارزش افزوده در اختیار فرمانداران برای تجهیز بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بر مبنای تفاهمنامه منعقد شده اختصاص یافت.

در ادامه این جلسه خدادوست - معاون دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی - با قدردانی از همراهی استاندار تهران، فرمانداران و سازمان مدیریت تهران اظهار داشت: در ایام نخست بعضی از بسته های بهداشتی مورد نیاز بیمارستان ها را تا ۷ برابر قیمت بازار خریداری می کردیم اما همدلی مردم و برخی شرکت ها باعث شد این بسته ها در تهران به سرعت تولید شود که بعد از نیازسنجی از بیمارستان ها برای تأمین مالی و خرید این تجهیزات، تفاهمنامه های لازم منعقد شد.

وی در دفاع از بودجه های مصرف شده اظهارکر: در ایام نخست شیوع کرونا، ۱۹ بیمارستان از بیمارستان های زیر نظر دانشگاه شهید بهشتی را وارد مدار درمان این بیماری کردیم. بطور قطع مردم تهران می دانند که این بیمارستان ها از نقاط مختلف کشور و شهرستان های استان تهران، بیماران مبتلا به کووید ۱۹ را پذیرش می کردند.

بر اساس گزارش پایگاه خبری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، حاضرین مبحث میزان جذب منابع ارزی هیات امنا و نحوه هزینه کرد منابع تخصیص یافته از محل ارزش افزوده به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را مورد بحث و بررسی قرار دادند که طی آن مقرر شد گزارش مبسوطی از تعهدات صورت گرفته منطبق با تفاهمنامه های منعقد شده از جانب دانشگاه به فرمانداری ها، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، سازمان بازرسی و دیوان محاسبات تا اواسط خرداد ماه عرضه شود.
1399/03/01
12:51:57
5.0 / 5
2642
تگهای خبر: خدمات , خرید , شهر , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری