مونسان همزمان با تعطیلات فطر ابلاغ كرد:

آماده باش به تاسیسات گردشگری در مناطق سفید

آماده باش به تاسیسات گردشگری در مناطق سفید

به گزارش فقط سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به تأسیسات گردشگری در مناطق سفید برای خدمات رسانی به مسافران احتمالی در تعطیلات عید فطر اعلام آماده باش داد.


به گزارش فقط سفر به نقل از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی علی اصغر مونسان اظهار داشت: تمام مراکز اقامتی شامل هتل ها، واحدهای پذیرایی و گردشگری در سرتاسر کشور برای شروع فعالیت باردیگر خود در سایت وزارت بهداشت ثبت نام و پروتکل های بهداشتی را دریافت کرده اند، بنابراین همه تأسیسات گردشگری در مناطق سفید باید آمادگی کامل برای خدمات رسانی به مسافران احتمالی در تعطیلات عید فطر را داشته باشند.
وی ادامه داد: در مناطق و استان هایی که وزارت بهداشت وضعیت سفید اعلام نموده است، ما هم به مدیران کل استان ها طی نامه ای ابلاغ کردیم تا مراکز و تأسیسات گردشگری با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی خدمات شایسته به مردم ارائه نمایند.
او افزود: با هماهنگی که با جامعه هتلداران کشور انجام شده است، تمام هتل ها برای عرضه خدمات ایمن همراه با حفظ سلامتی مسافران اعلام آمادگی کرده اند.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: از هفته گذشته نظارت ها و بازدیدهای میدانی ما در سطح استان ها و کشور شروع شده است و مراکز اقامتی و تأسیسات گردشگری به شکل مرتب کنترل می شوند، وزارت بهداشت هم در این حوزه اعلام آمادگی کرده، به صورتی که ابلاغیه ای را به تمام دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ارسال کرده و تمام بازرسان و کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای خویش را برای این نظارت بسیج کرده است.
او خاطرنشان کرد: در جلسه چهل و هشتمین نشست اعضای ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر و چهارمین نشست کمیته اماکن گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی کرونا که ۲۳ اردیبهشت ۹۹ در این وزارتخانه با حضور دستگاه های عضو برگزار شد، بر لزوم فعالیت مضاعف تمام دستگاه های عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر بعنوان دستگاه مسؤول و امین، با هدف پیشبینی برای تأمین اقامت و نیازهای مسافران به برای سفرهای احتمالی مردم تاکید شد.
وی اظهار نمود: هم اکنون بخش قابل توجهی از سفرهای داخلی مردم با اهداف معنوی، زیارت و کار در حال انجام می باشد و پیشبینی می شود هم زمان با عید سعید فطر حجم این سفرها افزایش پیدا کند، به این منظور دستگاه های عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور آمادگی لازم برای مدیریت هوشمند این سفرها را دارد.
مونسان تصریح کرد: دستگاه های عضو ستاد، نظارت ها و بازرسی های لازم را برای حسن اجرای پروتکل های ابلاغی و اطمینان از آمادگی مراکز خدماتی و گردشگری در دستور کار خود قرار دادند.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روز گذشته هم از بازگشایی مراکز تفریحی روباز و طبیعت گردی با رعایت پروتکل های بهداشتی همزمان با آغاز تعطیلات عید فطر اطلاع داد اما همچنان بر ممنوعیت برگزاری کمپ ها و چادرهای مسافرتی تصریح کرد.1399/02/31
16:26:24
5.0 / 5
3002
تگهای خبر: تفریح , ثبت , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری