احتمال كاهش 80درصدی گردشگران بین المللی

احتمال كاهش 80درصدی گردشگران بین المللی

به گزارش فقط سفر بر مبنای جدید ترین گزارش «سازمان جهانی گردشگری» (UNWTO)، بحران ویروس كرونا می‎ تواند آمار سالانه گردشگران بین المللی را در مقایسه با سال ۲۰۱۹ با ۶۰ تا ۸۰ درصد كاهش روبه رو كند كه به این ترتیب، میلیون ها شغل در خطر نابودی قرار خواهند گرفت.


به گزارش فقط سفر به نقل از صفحه رسمی سازمان جهانی گردشگری، اطلاعات به دست آمده نشان داده است شمار گردشگران بین المللی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ با ۲۲ درصد کاهش همراه بوده است. همینطور آمار ورود گردشگران بین المللی در ماه «مارس» همراه با آغاز قرنطینه در خیلی از کشورها، اعمال محدویت های مسافرتی و بسته شدن فرودگاه ها و مرزها با کاهش شدید ۵۷ درصدی روبه رو شده است که در این بین آسیا و اروپا بیشترین خسارت را متحمل شده اند.
«زوراب پولولیکشویلی»، دبیرکل «سازمان جهانی گردشگری» می گوید: «جهان با بحران سلامت و اقتصادی بی سابقه ای مواجه می باشد. با در خطر نابودی قرار گرفتن میلیون ها شغل، حوزه گردشگری خسارت شدیدی را متحمل شده است.»
شرکت های هواپیمایی از زمان شروع گسترش ویروس کرونا با بیشترین خسارت رو به رو شده اند، اما هتل ها، کشتی های سیاحتی و گردانندگان تورهای مسافرتی هم از این خسارت در امان نمانده اند.
بر طبق این گزارش، میزان خسارت گردشگری جهانی به زمان بازگشایی باردیگر مرزها بستگی دارد.
پیشبینی می شود در بهترین حالت ممکن، اگر محدودیت های مسافرتی در ماه «جولای» کاهش پیدا کند، آمار گردشگران بین المللی فقط با ۵۸درصد کاهش همراه خواهد بود.
اگر محدودیت های مسافرتی در اوایل ماه «سپتامبر» کاهش پیدا کند این آمار با ۷۰درصد کاهش مواجه خواهد بود و درصورت بازگشایی تدریجی مرزها و کاهش محدودیت ها در اوایل ماه «دسامبر»، این آمار به ۷۸درصد خواهد رسید.
با درنظر گرفتن این فرضیه ها، کاهش سفرهای بین المللی می تواند به خسارت ۹۱۰ تا ۱۲۰۰ میلیارد دلاری، از بین رفتن ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون شغل در رابطه با گردشگری و کاهش ۸۵۰ میلیون تا ۱.۱ میلیارد توریست بین المللی منجر شود.
با این تفاسیر، این بزرگترین بحران گردشگری از سال ۱۹۵۰ میلادی تابحال به حساب می آید.
اما چه زمانی شاهد بهبود این شرایط در حوزه گردشگری خواهیم بود؟ کارشناسان معتقدند در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۰ و به احتمال بیشتر در سال ۲۰۲۱ شاهد نشانه هایی از بهبود وضعیت گردشگری خواهیم بود. همینطور انتظار می رود گردشگری داخلی نسبت به گردشگری بین المللی با سرعت بیشتری رونق پیدا کند.
صنعت توریسم ۱۰ درصد تولیدات ناخالص داخلی و شغل جهان را دربر می گیرد.1399/02/20
03:42:24
5.0 / 5
2773
تگهای خبر: توریست , سفر , گردشگری , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری