بناهای تاریخی لرستان پس از زلزله ۵ ریشتری

بناهای تاریخی لرستان پس از زلزله ۵ ریشتری

فقط سفر: مدیر كل میراث فرهنگی استان لرستان خبر داد: اعلام نهایی وضعیت آثار تاریخی استان لرستان، پس از زلزله ی 5/1 ریشتری در مركز نورآباد شهرستان دلفان استان لرستان، به تكمیلِ بررسی های مورد نیاز روی بناهای تاریخی استان لرستان پس از زلزله پنج ریشتری این استان بستگی دارد.


امین قاسمی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به طولانی بودن مدت زمانِ زلزله ی رخ داده در استان که بواسطه ی آن بیشتر مردم به خیابان ها ریختند و بنا بر این بررسی آثار به کندی صورت می گیرد، اظهار داشت: علاوه بر این که دندانه های مربوط به یکی از برج های قلعه فلک الافلک لطمه دیده اند، لطمه هایی نیز به موزه صنایع دستی خانه تاریخی قاضی «آخوند ابو» وارد شده است.
او با اشاره به لطمه های جزیی که به بعضی از خانه های تاریخی در بافت تاریخی بروجرد وارد شده نیز، بیان کرد: هنوز همه ی پل های تاریخی استان که چیزی حدود ۱۰۰ پل را شامل می شوند، بررسی نشده اند، چون اغلب در مناطق صعب العبور قرار دارند و بارندگی در بعضی مناطق بسیار زیاد است.
وی همین طور از عملیات های بررسی که توسط تیم های فنی اداره کل میراث فرهنگی استان لرستان روی بناهای تاریخی در حال انجام می باشد، آگاهی داد و اظهار داشت: اعلام درصد لطمه ها و اعتبار مورد نیاز برای مرمت بناهای لطمه دیده نیازمند تکمیل بررسی هاست که احیانا نیازمند زمان برای چند روز آینده است.
منبع:

1399/02/18
13:30:46
5.0 / 5
2690
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری