معاون گردشگری:

فتا كسب وكارهای نو در گردشگری را پایش می كند

فتا كسب وكارهای نو در گردشگری را پایش می كند

به گزارش فقط سفر معاون گردشگری در دیدار با صاحبان كسب وكارهای نو در گردشگری، از هماهنگی با پلیس فتا برای پایش دائمی روند فعالیتهای نو اطلاع داد.


به گزارش فقط سفر به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری در جلسه همفکری با فعالان کسب و کارهای نو در حوزه گردشگری در دوره شیوع کووید - ۱۹، خاطرنشان کرد: تنوع سازی زمینه های فعالیت کسب و کارهای نو و پرداختن به فعالیتهای ابتکاری نظیر گردشگری خلاق (creative tourism)، بازاریابی دیجیتالی (Digital marketing)، تحقیقات هوشمند بازار (Market Intelligence) و غیره در کنار عرضه خدمات فروش، از ضروریات فعالیت حرفه ای در صنعت توریسم کشور است که در دوران گردشگری پساکرونا اهمیتی حیاتی دارد.
وی ادامه داد: آنچه از سال ۲۰۱۰ بعنوان یکی از بیانه های سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در دستور کار کشورهای عضو قرار گرفته است ورود جدی به حوزه فناوری اطلاعات و پیوند صنعت توریسم با کسب و کارهای نو در این حوزه است، بگونه ای که اگر چنین اقدامی صورت نگیرد و از شرایط سنتی عبور نشود عملاً زمینه حذف از این عرصه ایجاد خواهد شد.
وی در تشریح روند اقدامات صورت گرفته در وزارت متبوع به منظور تعریف ساختار و بهره مندی از ظرفیت های موجود در عرصه فناوری اطلاعات و گردشگری اظهار داشت: همواره مقاومت خیلی از سوی فعالان گردشگری در بخش سنتی نسبت به فعالیتهای مجازی و کسب و کارهای جدید در این عرصه وجود داشته است اما پیرو جلسات و نشست های مختلف با هر دو گروه، هم اکنون بعد از برطرف شدن مسائل حقوقی و ساختاری، دستورالعمل سازوکار فعالیت و عرضه مجوز در فضای مجازی و کسب و کارهای جدید همچون استارت آپ ها، مراکز رشد و فناوری و غیره وجود دارد و سال قبل از راه وزیر به استان های سراسر کشور ابلاغ گردیده است.
تیموری افزود: هماهنگی با پلیس فتا برای پایش دائمی روند فعالیتهای نو در این حوزه هم انجام گرفته است که این اقدام رو به تقویت و تکمیل شدن است.
معاون گردشگری با اشاره به ایجاد شرایط بحرانی در صنعت توریسم پیرو انتشار ویروس کرونا اظهار نمود: با در نظر گرفتن وضعیت بحرانی کنونی و از طرفی دیگر توجه به الگوی سه مرحله ای سفارش ای سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) با عنوان «حمایت از مشاغل و اقتصاد از راه سفر و گردشگری» و همینطور نیاز جامعه و عموم مردم به دریافت خدمات مجازی و مدرن، زمینه مشارکت و اجبار همکاری بیشتر از پیش فعالان کسب و کارهای جدید مشاهده می شود.
او اضافه کرد: آنچه سبب تکامل این همکاری خواهد شد توجه به لزوم ضابطه مند شدن این قبیل کسب و کارها و دریافت استانداردهای تخصصی وزارت گردشگری می باشد که اساسا با همکاری و مشارکت بیشتر از پیش فعالان این حوزه محقق خواهد شد.
تیموری شکل گیری ساختار و تشکلی منسجم را هم در برقراری ارتباط و تعامل بیشتر فعالان این عرصه با یکدیگر و همینطور بهره وری افزون، موثر دانست و اظهار داشت: ساختار مورد نظر باید ضمن دارا بودن ظرفیت دفاع از حقوق اعضا، منافع همه بخش های مرتبط را در نظر بگیرد و مشمولیت داشته باشد و از طرفی بتواند با تقسیم بندی موضوعات مختلف امکان فعالیت در زمینه های تخصصی متنوع همچون آموزش، بازاریابی، توسعه گردشگری و غیره را ایجاد کند.
معاون گردشگری در جهت تقویت تعامل حقوقی و رفع اختلافات میان فعالان سنتی و کسب و کارهای نو صنعت توریسم، تصریح کرد: با عنایت به این که به روزرسانی آئین نامه دفاتر خدمات مسافرتی پس از ۲۰ سال در دستور کار قرار دارد، بنابراین با در نظر گرفتن منتخبی از فعالان کسب و کارهای نو در چارچوب کارگروه تخصصی می توان جایگاه این حوزه را در آئین نامه تاسیس و فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی لحاظ و زمینه تسهیل فعالیت در این حوزه را ایجاد کرد.
در این جلسه تصمیم گرفته شد با تشکیل کارگروه تخصصی کسب و کارهای نو گردشگری و معرفی نمایندگان منتخب، جلسات مربوطه به صورت ماهانه برگزار گردد.1399/02/17
14:46:40
5.0 / 5
2403
تگهای خبر: آموزش , استاندارد , خدمات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری