شهردار منطقه ۲۲ تأكید كرد

ضرورت توجه به توسعه گردشگری ورزشی و مبتنی بر طبیعت در حریم تهران

ضرورت توجه به توسعه گردشگری ورزشی و مبتنی بر طبیعت در حریم تهران

فقط سفر: شهردار منطقه 22 بر ضرورت توجه به توسعه گردشگری ورزشی و مبتنی بر طبیعت در حریم شهر تهران تاكید كرد.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، علی نوذرپور در آیین رونمایی از پوشش جدید حریم بانان شهر تهران اظهار داشت: برخی وظایف در حوزه مدیریت شهری با سایر وظایف تفاوت هایی دارند و این تفاوت از باب نیاز این وظایف به اختیارات و اقداماتی است که نیازمند پشتیبانی سایر نهادها و دستگاه ها است. برای مثال سازمان آتش نشانی وظایفی دارد که جنبه فوریتی دارد و اساسا کارکنان آتش نشانی نمی توانند همانند یک کارمند اداری خصوصاً هنگام بروز حادثه عمل کنند.

وی اضافه کرد: وظایف دیگری در مجموعه های شهرداری تهران نیز به این شکل هستند که در حقیقت وظایف معمول اداری در این بخش ها صورت نمی گیرد مثل شرکت شهربان و حریم بان شهرداری که در مقابله با افرادی که دست به تخلف می زنند باید اقدامات قانونی انجام دهند که در راه اجرای وظایف خود نیاز به قوه بازدارنده دارند. پس در این جا کمک سیستم قضایی شهر مطرح می شود.

نوذرپور افزود: بطور قطع باید در حوزه مدیریت شهری برای این مسئله چاره اندیشی شود. نخستین اقدامی که به ذهن ما رسید این بود که نظم به این مجموعه داده شود تا حریم بانان از طرف مردم شناخته شوند تا در مواردی که در حوزه ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم و یا جلوگیری از سدمعبر اقدام می کنند مردم بدانند که این ها مأموران شهرداری هستند که جهت اجرای وظایف خود اقدام نموده اند پس در اولین گام نماد هویتی آنها در چارچوب لباسی مشخص طراحی و اجرا شده است.

وی تاکید کرد: طراحی پوشش جدید حریم بانان اقدام خوبی بود که امروز انجام شده است و اقدامی آغازین شمرده می شود. پس باید در آینده به سمت و سویی حرکت نماییم که مجموعه ای تحت عنوان پلیس شهری شکل بگیرد. آنچه که در شرکت شهربان و حریم بان شهرداری انجام می شود اقدامات انتظامی و پلیسی است که باید در قانون اختیارات و ملزومات آن پیش بینی شود البته در لایحه مدیریت شهری که هنوز در دولت در حال بررسی است و به سرانجام نرسیده نیرویی تحت عنوان پلیس شهری پیش بینی شده است.

شهردار منطقه ۲۲ در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به وجود یگان حفاظت شهرداری تهران اظهار داشت: این یگان بدون اینکه ضابط قضایی باشد در کنار نیروی انتظامی در حقیقت کار نصفه و نیمه ای را انجام می دهد. پس باید در این مورد چاره اندیشی شود و نیرویی تحت عنوان پلیس شهری شکل بگیرد.

وی اضافه کرد: برای حریم شهر تهران سند استراتژیک تهیه شده اما هنوز از طرف استاندار تهران ابلاغ نشده است که باید علت عدم ابلاغ آن نیز مشخص شود. در امتداد این سند باید سند اجرایی نیز هر چه سریع تر تهیه شود و در نهایت به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری برسد. علاوه بر صیانت از حریم باید توجه ویژه ای به خدمت رسانی در حریم نیز داشته باشیم. روستاها و آبادی هایی که در حریم وجود دارد و مردمی که در آنجا زندگی می کنند باید از خدمات لازم برخوردار باشند اما ارائه این خدمات در محدوده حریم نیازمند اسناد قانونی می باشد که هر چه زودتر باید تعیین تکلیف شود.

نوذرپور به ادارات حریم واقع در مناطق نیز اشاره نمود و اظهار داشت: این ادارات باید به جهت پست سازمانی، اعتبارات مالی و نیروی انسانی مورد نیاز مورد توجه قرار گیرند. بی شک در حریم می توان به موضوعاتی همچون گردشگری و توسعه گردشگری ورزشی و مبتنی بر طبیعت پرداخت. اساسا می توان رونق درآمد و اقتصاد در حریم را محقق کرد و از طرف دیگر دسترسی شهروندان به طبیعت و محصولات کشاورزی را در محدوده حریم ها فراهم نمود. تحقق این مهم با پرداختن به ادارات حریم در مناطق میسر خواهد شد.

وی تاکید کرد: در حریم علاوه بر موضوعاتی همچون مدیریت پسماند باید مدیریت بحران نیز مورد توجه قرار گیرد چونکه تأثیرگذاری بسیاری دارد. برای مثال در حوزه اسکان های اضطراری در حریم می توان تدابیر لازم را اندیشید. همین طور در حریم پوشش گیاهی و جانوری از اهمیت بسزایی برخوردارست. پس ادارات حریم مناطق باید در همه این موارد کارشناسان لازم را به کار بگیرند و همه این موارد مورد توجه آنها باشد.

منبع:

1399/02/10
20:15:59
5.0 / 5
2624
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , سیستم , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری