رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران خبر داد

تدوین سند كاهش لطمه های اجتماعی شهرستان های استان تهران

تدوین سند كاهش لطمه های اجتماعی شهرستان های استان تهران

به گزارش فقط سفر رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از تدوین سند كاهش لطمه های اجتماعی 16 شهرستان استان تهران آگاهی داد و اظهار داشت: خوشبختانه سند پیشگیری، كاهش و كنترل لطمه های اجتماعی استان تهران در برش شهرستانی تدوین و آماده شده است.


نعمت الله تركی در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: سند كاهش لطمه های اجتماعی استان تهران در بهمن ماه سال قبل ابلاغ گردید كه برمبنای آن سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران مبادرت به تدوین برش های شهرستانی كرد بدین سان این سند در كاهش ۵ لطمه اجتماعی كودكان بازمانده از تحصیل، طلاق، كودكان كار و خیابان، اعتیاد و زنان سرپرست خانوار برای ۱۶ شهرستان تدوین شده است.

وی ادامه داد: بعد از نهایی شدن این سند در شورای برنامه ریزی استان تهران، رسما به ۱۶ شهرستان استان تهران ابلاغ خواهد گردید و اساسا نظارت بر اجرای دقیق این سند در هر شهرستان برعهده فرمانداران است و امیدواریم فروردین ماه سال ۹۹ رسما این سند در مرحله اجرا قرار بگیرد.

تركی افزود: در این سند تاكید شده كه استان تهران باید تا سال ۱۴۰۰ حدود ۲۵ درصد در ۵ لطمه اجتماعی كاهش لطمه داشته باشد. همین طور در پیش بینی جامعه هدف نیز توانمندسازی و كاهش زنان سرپرست خانوار برای ۱۱۳ هزار نفر، پشتیبانی از كودكان بازمانده از تحصیل برای ۲۰ هزار نفر، پشتیبانی از كودكان كار و خیابان برای ۷۰۰۰ نفر، كنترل و كاهش طلاق برای ۴.۵ میلیون نفر و پیشگیری و درمان و كاهش اعتیاد برای ۹ میلیون نفر مورد تاكید قرار گرفته است.

منبع:

1398/12/23
15:09:51
5.0 / 5
3348
تگهای خبر: شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری