موزه های گیلان به خاطر كرونا بازدیدكننده ندارند

موزه های گیلان به خاطر كرونا بازدیدكننده ندارند

به گزارش فقط سفر معاون میراث فرهنگی اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان اظهار داشت: خوشبختانه مردم استان به این آگاهی رسیده اند كه بازدید از بناهای تاریخی در شرایط كنونی به ضرر آن هاست.


ولی جهانی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به این كه هنوز از هیچ كدام از دستگاه های متولی نسبت به تعطیلی موزه ها و بناهای تاریخی در استان گیلان دستوری نداده اند، بیان كرد: در حال حاضربا شیفت بندی كاركنان این بناها اهتمام كرده ایم، آنها را فعال نگه داریم، اما می توان گفت هیچ بازدیدی از موزه ها و بناهای تاریخی صورت نمی گیرد، مردم به آگاهی رسیده اند كه بازدید از بناهای تاریخی در شرایط كنونی انجام نشود.
او با بیان این كه تا كنون استانداری گیلان در دستوری عمومی، درخواست تعطیلی اماكن عمومی را به صورت كلی داده است، اضافه كرد: در این دستور به صورت مستقل از موزه ها هیچ حرفی به میان نیامده است. اما هم اكنون بر طبق بخشنامه ی ابلاغ گردیده، ساعت كار موزه ها وبناهای تاریخی استان از هشت و نیم بامداد شروع می شود و تا ۱۲ و نیم ادامه دارد.
به گفته ی وی، تا كنون تعطیلی ها به صورت هفتگی به ادارت استان گیلان اعلام شده اند، و در این مدت زمان تمدید می شوند.
جهانی اما درباره ی تصمیمات گرفته شده برای فعالیت موزه ها و بناهای تاریخی در نوروز ۹۹ نیز اظهار داشت: هنوز از طرف استانداری یا وزارتخانه هیچ دستوری درباره ی نوروز به میراث فرهنگی استان اعلام نشده است، منتظر دستور خواهیم ماند.
منبع:

1398/12/17
21:53:36
5.0 / 5
3405
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری