مردم ایران سفرهای خود به سمت استان های جنوبی و بوشهر را لغو كنند

مردم ایران سفرهای خود به سمت استان های جنوبی و بوشهر را لغو كنند

به گزارش فقط سفر ایسنا/بوشهر استاندار بوشهر اظهار داشت: خواهشی كه از مردم ایران داریم این است كه سفرها را به سمت استان های جنوبی و بوشهر لغو كنند چون هیچگونه امكان پذیرایی و اقامتی وجود ندارد.


عبدالكریم گراوند بعد از نشست ستاد مبارزه با كرونا در استان بوشهر عنوان كرد: درباب ساعت كاری كاركنان ادارات و ورود و خروج شهرها ستاد ملی تصمیم گیرنده است، به این علت كه جزیره ای تصمیم گیری نشود، روز گذشته ستاد ملّی تصمیمات استانی را ملغی اعلام نمود.
مقام عالی دولت در استان بوشهر اشاره كرد: جلسات این ستاد مرتبا برگزار می شود، وضعیت استان بوشهر نیز رصد می شود. تصمیماتی ستاندن شده است، بحث درباب ساعات كاری كه موردانتظار همكاران اداری بوده و دیگری ورود و خروج كه خواست مردم است.
وی افزود: این دو موضوع باید به صورت ملی تصمیم گیری شود. ساعت كاری كاركنان ادارات به حالت عادی برگشته است البته امروز مصوبه ای داشتیم و پیشنهادی را به ستاد ملی ارسال می نماییم كه ساعت كار ادارات كم شود اما به صورت ملی باشد و جزیره ای تصمیم گیری نشود، گاهی در استان های مختلف ساعات كلاری تفاوت داشت كه باتوجه به این مساله روز گذشته روز گذشته ستاد ملی تصمیمات استانی را ملغی اعلام نمود.
این مسئول در مورد ورود و خروج به استان بوشهر اظهار نمود: این مورد را نیز ستاد ملی ملغی اعلام نمود كه استانها نباید تصمیم بگیرند و درباب ورود و خروج ها مشكل درست كنند. باردیگر نامه ای ارسال می شود كه ستاد ملّی تصمیم بگیرد كه همه استان های كشور تا عید نوروز همكاری كنند و ورود و خروج ممنوع شود. نمی گردد تنها ورود را ممنوع كرد، چون وقتی هم استانی ما به استان دیگر می رود و برمی گردد آلودگی را با خود می آورد.

كنترل ها را به صورت جدی ادامه می دهیم
استاندار بوشهر اضافه كرد: تمام مواردی كه آلودگی در استان داشتیم (۵ مورد مثبت) هیچكدام از مسیر راه های زمینی نبوده، یا هوایی بوده و یا اینكه كسی ماموریت رفته و برگشته است. میهمان عامل انتقال نبوده بلكه ماموریت عامل انتقال بوده است، پس در رابطه با بحث ورود و خروج اصولاً یك تصمیم ملی ستاندن می شود و ستاد ملی مقابله با ویروس كرونا باید برای سراسر كشور تصمیم گیری كند كه ما نیز پیشنهاد خودرا ارسال خواهیم كرد.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، گراوند با اشاره به سایر اقدامات و تمهیدات اظهار داشت: اولا اینكه كنترل ها را به صورت جدی ادامه می دهیم، یكی از موارد مثبت در فرودگاه عسلویه غیربومی بود و بوسیله همین تب سنجی شناسایی و به سمت بیمارستان خلیج فارس هدایت شد.
وی اظهار نمود: ما قبل از این هم اعلام كردیم كه كمپ شهرداری نباید برقرار باشد، استقرار چادر در سواحل و پارك ها را ممنوع كردیم و به شدت جلوگیری می شود، مهمانسراهای ادارات نیز تعطیل شده و امروز نیز اعلام گردید كه خانه های معلم فعال در سطح استان تعطیل شود.
استاندار بوشهر درباب خانه های مبله بیان كرد: قسمتی از این منازل اصلا مجوز ندارند، و آنها كه دارای مجوز دارد نباید فعالیت كنند و میراث فرهنگی مكلف است كه در هماهنگی با دادستان محترم با واحدهایی كه تذكرات را رعایت نكنند به جد برخورد نماید.

جابجایی نیروی انسانی متوقف شود
عبدالكریم گراوند اشاره كرد: مردم عزیز بوشهر میهمان نواز و خونگرم هستند و خود مردم نیز از شرایط پیش آمده نگران هستند. هم به مردم علاقه داریم و هم مردم به بوشهر علاقه دارند. اما در شرایط حاضر یكی از تاكیدات موكد جامعه پزشكی این است كه اگر می خواهیم زنجیره ویروس كرونا قطع شود جابجایی نیروی انسانی متوقف شود.
این مسئول اشاره كرد: خواهشی كه از مردم ایران داریم این است كه سفرها را به سمت استان های جنوبی و بوشهر لغو كنند چون هیچگونه امكان پذیرایی و اقامتی وجود ندارد.
وی عنوان كرد: از مردم به جهت رعایت موارد بهداشتی و رعایت جدی عدم حضور در تجمعات تشكر می كنم. از مردم بزرگوار استان بوشهر می خواهم كه عروسی ها را چند هفته به تاخیر بیاندازند، چون هر مكانی كه تجمع وجود داشته باشد احتمال انتقال وجود دارد و یك نفر آلوده می تواند تعداد زیادی را درگیر كرده و در نهایت شیوع پیدا كند.
استاندار بوشهر اشاره كرد: خانواده ها و عروس و دامادهای عزیز چند هفته مراسمات و برنامه هایشان را به تاخیر بیاندازند تا ان شالله بعد از رفع نگرانی بتوانند در سالن ها و مكان های مدنظر خود با شادی برقرار نمایند.

نشان دهیم كه این نگرانی را باور داریم
عبدالكریم گراوند با اشاره به اینكه آرایشگاه های زنانه فعلا و تا اختتام هفته تعطیل هستند، عنوان كرد: به جز ورود مسافر و توریست به شهر ممكنست افرادی از ماموریت استان های آلوده برگشته و ناقل ویروس باشند، پس خواهشی كه از بازار سراسر استان بوشهر و اصناف دارم اینكه كمك كنند و این هفته همه با هم تعطیل نماییم و نشان دهیم كه این نگرانی را باور داریم.
در حال حاضر این نگرانی وجود دارد كه ویروس كرونا برخی از استانها را درگیر كرده و یك نگرانی جدی در این زمینه وجود دارد. اگر مردم می خواهند كه ما زودتر موفق شویم و این بیماری ریشه كن شود راه آن نظافت فردی و پرهیز از حضور در اجتماعات و سفرهای غیرضروری است، پس مردم این موارد را بطور جدی رعایت نمایند.
منبع:

1398/12/17
15:03:56
5.0 / 5
3241
تگهای خبر: توریست , ثبت , خانواده , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری