مدیرعامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران:

از مبدا جلوی تولید آلودگی هوا را بگیریم

از مبدا جلوی تولید آلودگی هوا را بگیریم

به گزارش فقط سفر مدیرعامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به لزوم تغییر برخی دیدگاه ها درباره آلودگی هوا اظهاركرد: از منبع باید جلوی آلودگی را بگیریم نه پس از سوزانده و وارد شدن صدمات به تجهیزات نیروگاه ها.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا حسین شهیدزاده در جلسه امروز كارگروه ملی كاهش آلودگی هوا اشاره كرد: جمع آوری آلودگی از منبع هزینه كمتری نیز دارد.

وی اضافه كرد: همه معتقدیم سوخت باید كم سولفور باشد اما سوال این است كه چه كسی می خواهد سرمایه گذاری كند؟ یا وزارت نفت باید در جهت كم سولفور كردن سوخت اقدام نماید یا هردستگاهی وظیفه ذاتی خودرا انجام دهد یعنی الان وظیفه وزارت نیرو نیست كه تصفیه سوخت بدهد اما اگر در بودجه بتواند كمك نماید وزارت نفت كه تجربه این كار را دارد، این اقدام را انجام خواهد داد.

مدیرعامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به اینكه به اطلاعاتی غیر از شماره خودرو مانند نوع سوخت خودرو و كاربری آن نیازمندیم، اظهار داشت: در بعضی مواقع كه گفته می شود خودرو ها با كاربری خاصی اجازه تردد ندارند برای اعمال برخی كنترل ها كه شامل ۷ مورد است به اطلاعاتی نیاز داریم البته احتیاجی به اطلاعات شخصی مالك نیست بلكه به اطلاعاتی مانند نوع سوخت و كاربری خودرو نیازمندیم.

وی با اشاره به اینكه سامانه های ثبت پلاك تنها تصویر را از جلوی خودرو تصویربرداری می كنند، اظهاركرد: این محدودیت كار همكاران ما را دشوار كرده است به خصوص در جاده های كم نور و در فصل زمستان كه هوا در ساعاتی كه هنوز محدودیت تردد است تاریك می شود بدین سبب در سطح شهر مجبور به استفاده از پروژكتورها شده اند كه این كار موجب ایجاد اختلال در دید رانندگان می شود و بهتر است درصورت امكان عكسبرداری از پشت خودرو ها مجاز شود و از آن طریق جرایم را ثبت نمود.

شهیدزاده درانتها با اشاره به اینكه توان كاركردی بودجه ای كه هر سال برای ثبت تخلفات اعلام می شود، كاهش پیدا كرده است اظهار داشت: اگر سال قبل می توانستیم با آن بودجه ۵۰ دوربین اضافه نماییم، امسال با همان میزان ۲۵ تا ۳۰ دوربین می توانیم اضافه نماییم.
منبع:

1398/12/01
23:31:08
5.0 / 5
3800
تگهای خبر: ثبت , دستگاه , شهر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری