یك فوریت طرح به تصویب رسید؛

اجبار شهرداری تهران به عرضه لایحه حفاظت از میراث معماری معاصر

اجبار شهرداری تهران به عرضه لایحه حفاظت از میراث معماری معاصر

به گزارش فقط سفر اعضای شورای شهر تهران یك فوریت طرح اجبار شهرداری تهران به عرضه لایحه حفاظت از میراث معماری معاصر رأی مثبت دادند.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، بامداد امروز یك فوریت طرح اجبار شهرداری تهران به عرضه لایحه حفاظت از میراث معماری معاصر روی میز بررسی شورای شهر قرار گرفت و علی اعطا در دفاع از یك فوریت این طرح اظهار داشت: می توانیم با تصویب این طرح از راه اعمال سیاست های تشویقی، اجبار آور و محدود كننده، نسبت به حفظ خانه های دارای میراث معماری معاصر اقدام نماییم.
وی با بیان این كه این طرح بر اساس ماده 46 برنامه 5 ساله سوم شهر تهران تدوین شده و مشخصا درباره ی پشتیبانی، حفظ و احیای آثار بافت و ابنیه پرارزش صحبت می كند، اظهار داشت: بر مبنای فوریت برنامه تهیه شده و همینطور طی یك الی دو ماه اخیر سرعت تخریب آثار پرارزش معماری معاصر به شدت افزایش یافته و حدودا هفته ای نیست كه رسانه های فعال در این عرصه خبری در خصوص تخریب این آثار منتشر نكند كه اعتراض مردم را هم به دنبال داشته است.
وی با بیان این كه در این مقطع كه گرایش شورا به سمت توجه به بافت های تاریخی و فرهنگی است، اگر به این مورد یعنی حفظ خانه های پرارزش دارای معماری معاصر اولویت ندهیم نمی توانیم از عملكرد خود دفاع نماییم اظهار داشت: بعضی از خانه ها كه دارای معماری معاصر هستند بسیار ارزشمندند و آنها باید حفظ شود.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، نهایتا اعضای شورای شهر تهران به یك فوریت طرح اجبار شهرداری به عرضه لایحه حفاظت از میراث معماری معاصر رأی مثبت دادند.1398/11/27
15:17:10
5.0 / 5
3878
تگهای خبر: ثبت , شهر , شورای شهر , میراث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری