تعیین تكلیف پاركینگ پلاسكو در كمیسیون ماده ۵

تعیین تكلیف پاركینگ پلاسكو در كمیسیون ماده ۵

فقط سفر: معاون شهرسازی شهرداری تهران از بررسی موضوع پاركینگ ساختمان جدید پلاسكو در جلسه كمیسیون ماده 5 آگاهی داد.


عبدالرضا گلپایگانی در گفت و گو با ایسنا، در مورد آخرین توافقات با بنیاد مستضعفان در مورد ساخت ساختمان پلاسكو و جلسه اخیر شهردار تهران با وزیر راه و رئیس بنیاد مستضعفان اظهار داشت: از ابتدا در مورد ساختمان پلاسكو دو موضوع عنوان شد كه در وهله اول برخی ها معتقد بودند عوارض به این ساختمان به سبب آنكه ناخواسته گرفتار تخریب شد تعلق نمی گیرد و همین طور مالك ملزم به تامین پاركینگ نباشد.
وی با اشاره به اینكه تامین پاركینگ در مصوبه شورای عالی شهرسازی در مورد ساختمان پلاسكو قید شده است، اشاره كرد: اجازه عدم تامین پاركینگ در اختیار شهرداری تهران نیست و اگر كمیسیون ماده ۵ قبول كند كه شهرداری به ساختمان پلاسكو بدون تامین پاركینگ، پروانه بدهد از آنجایی كه ما تابع كمیسیون ماده ۵ هستیم این مهم را انجام خواهیم داد.
گلپایگانی اضافه كرد: البته در زمان نجفی نیز توافق شده بود كه "پاركینگ پروانه" با هزینه بنیاد مقاوم سازی شود تا امكان استفاده از پاركینگ این پاساژ برای مراجعین پلاسكو، فراهم گردد.
وی در مورد سرانجام پرداخت عوارض ساختمان پلاسكو نیز اظهار داشت: در مورد ستاندن عوارض حقوق مكتسبه شهردار و رئیس شورای شهر وقت، همان زمان دركمیسیون ماده ۵ امضاء كردند كه پلاسكو بدون ستاندن عوارض از مالكان قبلی ساخته شود؛ اما ما در این نشست اخیر اعلام كردیم كه تعیین تخفیف عوارض خارج از اختیار شهرداری تهران است كه وزیر راه عنوان كردند كه دراین زمینه كمك خواهند كرد. در مورد عوارض واحدهای جدید تجاری هم كه در ساختمان جدید پلاسكو ساخته می شوند، باید عنوان كنم كه بنیاد مستضعفان از شهرداری تهران طلب دارد و این مساله در حساب های فی درخلال حل خواهد شد.
معاون شهرسازی شهرداری تهران اضافه كرد: موضوع پاركینگ مجموعه پلاسكو در جلسه اخیر كمیسیون ماده ۵تصمیم گیری خواهد شد.


منبع:

1398/11/25
14:28:11
5.0 / 5
4165
تگهای خبر: شهر , شورای شهر , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری