آغاز پیش ثبت نام عتبات نوروزی از فردا

آغاز پیش ثبت نام عتبات نوروزی از فردا

فقط سفر: پیش ثبت نام سفر نوروزی عتبات از فردا شروع می شود.


به گزارش فقط سفر به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، در اطلاعیه معاونت امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت درباره پیش ثبت نام عتبات نوروزی آمده است:
متقاضیانی كه مایل به تشرف در دوره ۲۴ اسفندماه ۹۸ تا ۳۰ فروردین ماه ۹۹ هستند، با تكمیل فرم ثبت نام بوسیله سایت (http: //atabat.haj.ir) می توانند اقدام نمایند.
شروع پیش ثبت نام از ساعت ۹ بامداد روز چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه ۹۸ تا ساعت ۱۶ روز جمعه ۲۵ بهمن ماه ۹۸ خواهد بود.
زمان اعلام نتایج قرعه كشی متعاقباً اعلام می شود و نتایج آن روی سایت پیش ثبت نام (http: //atabat.haj.ir) قرار می گیرد.
متقاضیان می توانند به یكی از دو روش زیر برای پیش ثبت نام عتبات عالیات اقدام كنند:
الف- پیش ثبت نام گروهی، از ۱ تا ۱۰ نفره (ثبت نام در این روش حداقل ۱ نفر و حداكثر تا ۱۰ نفر است.)
ب- پیش ثبت نام گروهی، فقط ۳۵ نفره (ثبت نام در این روش باید حتما ۳۵ نفر كامل باشد.)
افرادی كه به ثبت نام ۳۵ نفره مبادرت می كنند، درصورتی كه برخی از آنها منصرف یا از گروه بیرون بروند (گروه جدید تشكیل دهند) و تعداد نفرات گروه به كمتر از ۲۵ نفر تقلیل یابد، گروه قبلی حذف خواهد شد و در قرعه كشی شركت داده نخواهد شد.
فقط ۱۵ درصد ظرفیت مختص اعزام های گروهی (گروه های ۳۵ نفره) است، پس پیشنهاد می شود برای آن كه از امكان بیشتری برای تشرف بهره مند شوید، در گروه های حداكثر تا ۷ نفره ثبت نام نمایید.
تذكرات مهم
۱- هر گروه از یك سرگروه و افراد زیرگروه (همراهان) تشكیل می شود كه لازم است مشخصات كامل سرگروه و اطلاعات اولیه همراهان (كد ملی، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد) به صورت صحیح در فرم پیش ثبت نام سایت درج شود.
۲- هر نفر فقط یك دفعه و در یك گروه می تواند (به عنوان سرگروه یا همراه) پیش ثبت نام كند و چنان چه بهر دلیلی هر یك از افراد پیش ثبت نام شده (سرگروه یا همراهان) بعد از ثبت نام و دریافت كد رهگیری، خواهان ثبت نام با گروه جدید یا جابه جایی اسامی گروه خود باشد می تواند نسبت به ثبت نام باردیگر اقدام و كد رهگیری جدید دریافت كند كه در این صورت اطلاعات ثبت نامی در گروه قبلی حذف خواهد شد.
۳- كدملی و مشخصات كلی متقاضیان تشرف با اطلاعات سازمان ثبت احوال تطبیق داده خواهد شد و در صورت مغایرت، اطلاعات موجود در پایگاه ثبت احوال كشور مبنای عمل خواهد بود، پس در ثبت كد ملی دقت مضاعف به عمل آورید.
۴- تاریخ تولد افراد باید به صورت كامل روز، ماه و سال (به صورت چهار رقمی) در فرم درج شود.
۵- كد ملی همه افراد ده رقمی بوده و باید كلیه ارقام (صفرهای سمت چپ) آن بطور كامل در فرم ثبت گردد.
۶- بعد از تكمیل فرم و ثبت آن، اطلاعات دریافتی برای كنترل نمایش داده می شود، اطلاعات نمایش داده شده را به دقت كنترل و در صورت صحت، گزینه تأیید را انتخاب و نسبت به قطعی كردن پیش ثبت نام خود اقدام كنید. چنان چه اطلاعات نمایش داده شده صحیح نیست با انتخاب گزینه بازگشت و اصلاح باردیگر نسبت به رفع مغایرت ها اقدام كنید.
۷- بعد از قطعی كردن پیش ثبت نام، سیستم یك شماره رهگیری به گروه تخصیص می دهد، این شماره را یادداشت كرده و برای پیگیری های بعدی نزد خود نگهداری كنید.
۸- باتوجه به اعلام اسامی افراد پذیرفته شده برای ثبت نام در كاروان ها بوسیله سیستم ارسال پیام كوتاه، ثبت شماره تلفن همراه سرگروه (یا یكی از نزدیكان وی) در فرم پیش ثبت نام الزامی است.
۹- در صورتیكه تعداد افراد پیش ثبت نام شده از ظرفیت اعزام در ماه های اعلام شده در استان های مختلف بیشتر باشد، اولویت تشرف گروه ها بر طبق قرعه تعیین و بوسیله همین سایت به آنها اعلام می شود.
۱۰- قرعه كشی و اعزام افراد پذیرفته شده از استان محل سكونت سرگروه (قید شده در سیستم) صورت خواهد گرفت. لذا، استان و شهر محل سكونت را با دقت از لیست مربوطه انتخاب كنید.
۱۱- بعد از اتمام مهلت پیش ثبت نام (جمعه ۲۵ بهمن ماه) امكان تغییر نام و مشخصات افراد ثبت نام شده میسر نیست.
۱۲- داشتن گذرنامه با اعتبار حداقل ۶ ماه تا تاریخ اعزام لازم است.
۱۳- فقط افراد پذیرفته شده در قرعه كشی دارای اولویت اعزام بوده و انتقال یا جایگزینی میسر نیست.
منبع:

1398/11/15
22:49:36
5.0 / 5
4209
تگهای خبر: ثبت , زیارت , سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری