معاون استاندار تهران:

نیازمند بازبینی در ایمنی ساختمانهای بلندمرتبه هستیم

نیازمند بازبینی در ایمنی ساختمانهای بلندمرتبه هستیم

به گزارش فقط سفر معاون عمرانی استانداری تهران از ورود جدی تر استانداری تهران به ایمن سازی ساختمان های بلند مرتبه اطلاع داد و اضافه كرد: با نظارت و پایش دقیق باید از بروز حوادث تلخی همچون آتش سوزی ساختمان پلاسكو جلوگیری نماییم.


محمد تقی زاده در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند ایمن سازی ساختمان های بلند مرتبه در تهران اظهار داشت: یكی از موضوعاتی كه در شهر تهران به واسطه وجود ساختمان های بلند مرتبه با قدمت طولانی مطرح است مبحث ایمنی ساختمانها است. در حقیقت در زمان راه اندازی بعضی از این ساختمان ها اساسا تكنولوژی ایمنی در حد امروز نبوده بنابراین نیازمند بازبینی در ایمنی این ساختمانها هستیم.

وی اضافه كرد: بر مبنای مصوبه شورای اسلامی شهر تهران مقرر شده است شهردار ی تهران در سطح شهر از ساختمانها بازدید داشته باشد و ساختمانهایی كه ضعف ایمنی و یا كمبودهایی در این عرصه دارند احصاء كند و نسبت به استانداردسازی و رفع نقصها آنها اقدام نماید.
وی افزود: متاسفانه در محدود مركزی شهر تهران هنوز ساختمانهای زیادی داریم كه نقصها ایمنی دارند و هریك همانند ساختمان پلاسكو می توانند خطر آفرین باشند و بدتر آنكه تا به امروز اقدام جدی برای آنها نشده است.
معاون استاندار تهران با اشاره به اینكه سازمان آتش نشانی در سطح شهر تهران در حوزه ایمنی ساختمانها گام های خوبی برداشته است اضافه كرد: توسط سازمانهای متولی ایمنی به مالكیت این ساختمان ها اخطارهایی داده شده و در بعضی موارد سیستمهای اطفای حریق نصب شده است اما بدون شك این اقدامات كافی نیست.
وی افزود: لازم است در بعضی از این ساختمانها از حیث سازه ای مثل طراحی پله فرار تغییراتی اعمال شود تا هنگام بروز حوادث شاهد واكنش مناسب از سازه باشیم.
وی تصریح كرد: بر مبنای قانون جدید سازمان مدیریت بحران تغییر ساختاری خواهد داشت و به ریاست وزیر كشور كار خواهد نمود بر همین مبنا استانداری تهران هم ورود جدی تری در حوزه ایمنی ساختمان های تهران خواهد داشت و با نظارت دقیق بحث ایمن سازی ساختمان های بلند مرتبه را پیگیری خواهیم كرد.1398/11/04
16:21:38
5.0 / 5
4196
تگهای خبر: استاندارد , سیستم , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری