پرو چند توریست خاطی را دیپورت می كند

پرو چند توریست خاطی را دیپورت می كند

فقط سفر: مقامات «پرو» اعلام نمودند پنج توریست را كه عامدانه به بناهای تاریخی «ماچو پیچو» - قلعه باستانی «اینكاها»  و یكی از شناخته شده ترین جاذبه های گردشگری  آمریكای جنوبی - لطمه وارد كردند، دیپورت خواهدنمود.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، مقامات كشور «پرو» روز سه شنبه اعلام نمودند گردشگرهایی از كشورهای شیلی، برزیل، فرانسه بطور پنهانی وارد ویرانه های «ماچو پیچو» شدند، موجب سقوط تخته سنگی از معبد خورشید این مجموعه تاریخی شدند و به آن لطمه رساندند.
مقرر است یكی از گردشگران آرژانتینی كه بعنوان یكی از عاملان اصلی این تخریب شناخته شده است همچنان در «پرو» بماند تا در مقابل جرائم لطمه رساندن به میراث فرهنگی «پرو» پاسخ گو باشد.
این بنای سنگی رازآلود چند صد ساله، مدت هاست كه حیرت گردشگران را برانگیخته است، اما بتازگی با بحران لطمه های جدی توسط گردشگران روبه رو شده است.
چندی قبل نیز طرح ساخت و ساز چندین میلیارد دلاری یك فرودگاه كه بمنظور كوتاه كردن زمان مسافرت گردشگران عازم به این منطقه ارائه شده است، انتقادات بسیاری را به دنبال داشت. منتقدین این پروژه معتقدند برنامه ساخت فرودگاه در این منطقه بسیار كوته بینانه است و در بلندمدت آینده این مكان تاریخی را به خطر می اندازد.
مجله تخصصی «انشنت اوریجینز» نیز در چارچوب گزارشی به خطرات جدی كه آینده «ماچو پیچو» را به دنبال بحران انباشته شدن زباله تهدید می كند، پرداخته بود.
«ماچو پیچو» كه از آن بعنوان شهر گمشده «اینكا» ها نام برده می شود، حدود سال ۱۴۵۰ میلادی در ارتفاعات امپراتوری اینكاها ساخته شد. این دژ در ۵۰ مایلی «كوسكو» پایتخت «اینكاها» قرار دارد و بنا بر این هیچ گاه مانند سایر شهرهای «اینكاها» پیدا و ویران نشده است.
در طول قرن ها، جنگل های اطراف این مجموعه رشد كرده و آنرا پوشانده است و بنا بر این از نظرها پنهان مانده و تنها عده معدودی از وجود آن اطلاع داشته اند.
در بیست وچهارم ژوئیه ۱۹۱۱ میلادی، «ماچو پیچو» به وسیله «هیرام بینگام»، تاریخ شناس آمریكایی در یك سخنرانی در دانشگاه ییل به دنیای غرب معرفی گردید. او به وسیله راهنمایی محلی هایی كه گه گاه به سایت بازگشت می كردند به آن جا هدایت شد.
« ماچو پیچو» بعنوان میراث جهانی یونسكو در سال ۱۹۸۳ میلادی به ثبت رسید و بعنوان یك شاهكار خالص معماری و نشانه ای منحصربه فرد از تمدن «اینكاها» حالا بعنوان یكی از عجایب هفت گانه جدید شناخته می شود.
منبع:

1398/10/25
20:10:36
5.0 / 5
4223
تگهای خبر: پایتخت , ثبت , سایت , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری