در دیدار جوادی با وزیر فرهنگ و توریسم هند مطرح شد

گردشگری فرهنگی بین ایران و هند باید رواج یابد

گردشگری فرهنگی بین ایران و هند باید رواج یابد

فقط سفر: معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه حضور در بیست وهشتمین دوره نمایشگاه كتاب دهلی نو با «سینها پاتل» وزیر فرهنگ و توریسم هند دیدار نمود و در این دیدار رواج گردشگری فرهنگی بین ایران و هند مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.


به گزارش فقط سفر به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، محسن جوادی - معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی - در این دیدار اظهار داشت: روابط ایران و هند عمدتاً با فرهنگ و كتاب شروع شده است و خوشحالیم كه در دوره جدید شكل گیری این روابط بتوانیم شكوه و عظمت گذشته روابط دو كشور را احیاء نماییم.
او اضافه كرد: در كنار روابط اقتصادی كه آمار خوشحال كننده ای از آن وجود دارد؛ تلاش می نماییم به روابط فرهنگی بین دو كشور نیز عمق و وسعت بدهیم. روابط بین ایران و هند مبتنی بر محبت و دوستی است و این از گذشته وجود داشته است. زمانی شاعران و نویسندگان بسیاری بین ایران و هندوستان رفت و آمد داشتند كه خود حكایت از این مساله دارد.
جوای سپس بیان كرد: بیشتر مردم دو كشور تاریخ خودرا خوب می شناسد ولی متاسفانه جوانان اطلاعات كافی از آن ندارند. باید تلاش نماییم تا جوانان دو كشور از این تاریخ و گذشته خود اطلاعات لازم را كسب كنند.
معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: مبادله دانشجو، استاد و نویسندگان دو كشور می تواند كمك مهمی در توسعه گسترش روابط فرهنگی بین دو كشور باشد و این آمادگی در ما وجود دارد تا نوشته های نسل نو و جدید هند را در ایران منتشر نماییم و هم چنین این آمادگی در ما وجود دارد كه آثار برجسته ایرانی را برای ترجمه به زبان سانسكریت معرفی نماییم.
جوادی در انتهای سخنان خود اظهار داشت: یكی از راه های گسترش روابط بین دو كشور توریسم فرهنگی است. باید مكان و سایت های فرهنگی دو كشور را شناسایی نماییم تا گردشگری فرهنگی بین ایران و هند رواج یابد. امیدواریم بتوانیم بوسیله همكاری در حوزه های هنر، سینما، تئاتر كه ظرفیت های خوبی در هر دو كشور وجود دارد كمك قابل توجهی به اقتصاد فرهنگ نماییم.

سینها پاتل - وزیر فرهنگ و توریسم هند - نیز در این جلسه اظهار داشت: امسال هفتادمین سالگرد روابط ایران و هند است. امیدوارم روابط فرهنگی بین دو كشور به خاطر وجود شباهت های زبانی عمیق تر شود. كشور هند همواره به ایران بعنوان یك شریك خوب و یك همسایه دوست نگاه می كند كه این موجب می شود روابط ما گسترده تر و عمیق تر شود.
او در انتهای سخنان خود اظهار داشت: فرصت های زیادی بین ایران و هند درباب توریسم و گردشگری وجود دارد كه باید به آن توجه گردد.
درانتها این جلسه علی چگینی -سفیر ایران در هند- نیز طی سخنانی اظهار داشت: مردم ایران زمانی كه از هند صحبت می كنند تاریخ، تمدن، روابط و دوستی های بین دو كشور در ذهن آنها تداعی می شود و به آن نگاه می كنند. ما در هند غریب نیستیم و خوشبختانه حالا شكل خاصی برای ارتباط و برقراری صنعت گردشگری بین دو كشور وجود دارد. امیدوارم تلاش هایی كه صورت می گیرد موجب افزایش رونق صنعت گردشگری و گردشگری در دو كشور شود.

منبع:

1398/10/19
20:26:27
5.0 / 5
4550
تگهای خبر: سایت , گردشگری , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری