سفر هواداران ایرانی در المپیك ۲۰۲۰ باز هم به حاشیه می كشد؟

سفر هواداران ایرانی در المپیك ۲۰۲۰ باز هم به حاشیه می كشد؟

به گزارش فقط سفر با آن كه فروش تورهای المپیك ۲۰۲۰ ژاپن از اوایل تابستان سال جاری شروع شده و بخشی از بلیت بازی ها در سایت جهانی فروخته شده، اما وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اخیرا درباره اعزام هواداران به ژاپن، اعلام مسؤولیت كرده است.


به گزارش ایسنا، ژاپن بیشتر از یك سال است كه تبلیغات بازی های المپیك را شروع كرده و با عنایت به انضباط و سختگیری ساختاری و افزایش قیمت ها به این مناسبت، از آژانس های مسافرتی خواست یك سال زودتر خدمات مورد نیاز هواداران و گردشگران را در این كشور رزرو كنند و حتی سفارش كرد سه ماه پیش از آغاز المپیك با هتل ها تسویه شود.
هتل های توكیو از حدود یك سال قبل نرخ خدمات خویش را دو تا سه برابر افزایش داده اند، برای مثال، هتل های كپسولی در شرایط عادی ۲۰ دلار قیمت داشتند كه در زمان المپیك هزینه یك شب اقامت در آنها به بیشتر از ۱۰۰ دلار می رسد. ضمن این كه توكیو در حالت عادی یكی از گران ترین شهرهای ژاپن به حساب می آید.
سید عباسعلی امامیه، فعال گردشگری در ژاپن كه مسؤولیت دفتر نمایندگی اطلاع رسانی گردشگری ایران را در این كشور به عهده داشت، خردادماه ۱۳۹۸ یك همایش توجیهی درباره حضور گردشگران و هواداران ایرانی در المپیك ۲۰۲۰ در تهران برگزار كرد كه با اشاره به افزایش قیمت ها در توكیو، تجربه پرحاشیه ایران در المپیك ۲۰۱۶ و سرگردانی خیلی از هواداران ایرانی در آن رویداد را كه موفق نشدند بلیت بازی ها را تهیه كنند و یا در هتل های نامناسبی اقامت داده شدند، خاطرنشان كرد و اظهار داشت كه اگر از همین الان تمهیداتی اندیشیده نشود، باز هم به مشكل برمی خوریم.
با وجود چنین سفارش ها و هشدارهایی درحالی كه همچنان بیم تكرار سرنوشت رویدادهای بین المللی ورزشی قبلی می رود، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اخیرا در نامه ای درباره سامان دهی تورهای المپیك اعلام نظر كرده كه هرچند محتوای آن هم خیلی كلی و غیرشفاف است و همچنان این وضعیت را در حالتی مبهم نگه داشته است.
در این نامه كه به دست تمام تشكل های گردشگری رسیده است، پرهام جانفشان ـ مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران عطف به نامه مدیركل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری مورخ ۹۸/۹/۲۰ درباره المپیك ۲۰۲۰ توكیو كه در بازه زمانی ۳ تا ۱۹ مردادماه ۱۳۹۹ در كشور ژاپن برگزار می شود، با توجه به عضویت وزارت متبوع در كمیته فرهنگی و هنری كمیته ملی المپیك در نظر است اعزام هواداران در قابل یك فرآیند از جانب این اداره كل صورت گیرد.


حرمت الله رفیعی ـ رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران ـ در این رابطه به یكی از رسانه ها گفته كه «كمیسیون گردشگری در كمیته ملی المپیك فعال شده و سه آژانس فعال در حوزه برگزاری تورهای ژاپن با حضور در این جلسات درباره كم و كیف شرایط رزرو هتل در ژاپن و برگزاری تور المپیك اطلاعاتی در اختیار مجموعه قرار دادند. »
این درحالی است كه فروش تورهای المپیك ـ بدون بلیت بازی ها ـ ماه ها است از جانب برخی آژانس های مسافرتی شروع شده و پیشتر از این هم اعلام شده بود در صورت اقدام دیر هنگام برای ررزو هتل امكان مواجهه با كمبود جا و قیمت بالا وجود دارد، همان جریانی كه تورهای هواداران و گردشگران را در دوره های قبلی المپیك و جام های جهانی را به حاشیه كشاند. هرچند كه نحوه فروش و واگذاری سهمیه بلیت بازی ها به آژانس ها در كنار خدمات مسافرتی مهم ترین عامل سرگردانی و شكایت گردشگران و هواداران ایرانی در رویدادهای ورزشی بین المللی در دوره های قبل بود، وضعیتی كه در المپیك ۲۰۲۰ ژاپن همچنان برای گروه هواداران و گردشگران نامشخص است.1398/10/15
20:15:26
5.0 / 5
4079
تگهای خبر: تبلیغات , خدمات , سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری