شمار سربازان ارتش سفالین مشهور چین بیشتر شد

شمار سربازان ارتش سفالین مشهور چین بیشتر شد

فقط سفر: شمار سربازان ˮارتش سفالینˮ مشهور چین كه  به منظور محافظت از مقبره نخستین امپراطور چین ساخته شده بودند، با اكتشاف ۲۲۰ مجسمه دیگر توسط باستان شناسان افزایش یافت.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، «ارتش سفالین» چین قبل از اكتشاف این ۲۲۰ مجسمه جدید شامل هشت هزار سرباز، ۱۳۰ ارابه به همراه ۵۲۹ اسب و ۱۵۰ اسب سواری می شد.
این مجموعه در فاصله یك مایلی مقبره «چین شی هوآن» نخستین امپراطور چین كه در سال ۲۲۱ قبل از میلاد این سرزمین را متحد كرد، مدفون شده بود.
مقبره امپراطور «چین شی هوآن» در «شی آن» شهری در شمال غربی چین واقع شده است.
همچون نتایج جدیدترین كاوش باستان شناسان به مجسمه طلایی یك شتر می توان اشاره نمود كه به نظر می آید قدیمی ترین اثر كشف شده در نوع خود باشد.


این اكتشاف بزرگ جدید كه برای اولین بار توسط خبرگزاری های محلی چین گزارش شد در نتیجه یك كاوش حدودا ۱۰ ساله در یكی از چهار گودال واقع در این مقبره است. باستان شناسان در جستجوهای سال های گذشته موفق شده بودند در این گودال كه حدودا ۴۰۰ متر مربع وسعت دارد، حدود ۶۰۰۰ سرباز سفالین كشف كنند.


سرپرست تیم كاوشی اخیر اعتقاد دارد، یافته های اخیر می توانند اطلاعات بیشتری را درباره نحوه اداره ارتش باستانی چین عرضه دهند؛ چون كه خیلی از سربازان سفالین كه به تازگی كشف شده اند ابزاری شبیه به نیزه و كمان در دست داشتند كه می تواند نشان دهنده نقش و مسئولیت آنها در میدان نبرد باشد.
ساخت آرامگاه امپراطور«هوآن» از سال ۲۴۶ قبل از میلاد و درست در زمانی كه این امپراطور به روی تخت نشست، شروع شد. متخصصان معتقدند در مجموع ۷۰۰ هزار كارگر در ساخت این آرامگاه مشاركت داشته اند.
این مجسمه ها كه در اندازه واقعی یك انسان ساخته شده اند و هركدام چهره واقعی و منحصر به فرد خویش را دارند سبب شده تا باستان شناسان نظریه ساخت ارتش مشهور چینی تحت نظر یك مجسمه ساز یونانی را عرضه كنند. یونانی ها بعنوان نخستین مردمی كه قادر به ساخت مجسمه با خصوصیت های بسیار نزدیك به واقعیت بودند، شناخته می شوند.
مجسمه ها در چین قبل از ساخت مجسمه های ارتش سفالین، تنها در مقیاس ۲۰ سانتی متری ساخته می شدند.
"ارتش سفالین" بعنوان یكی از بزرگترین اكتشافات دیرینه شناسی قرن در سال ۱۹۸۷ میلادی در لیست میراث جهانی یونسكو به ثبت رسید.1398/10/14
22:07:05
5.0 / 5
4331
تگهای خبر: ثبت , شهر , متخصص , میراث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری