ورود دادستانی در صورت آغاز نشدن پروژه قطار شهری ورامین تا آخر دی

ورود دادستانی در صورت آغاز نشدن پروژه قطار شهری ورامین تا آخر دی

به گزارش فقط سفر استاندار تهران اظهار داشت: پیمانكار قطار شهری در دشت ورامین مشخص شده و نهایتا تا دو هفته آینده آغاز به كار می كند. اگر پیمانكار تا آخر دی ماه آغاز به كار نكند دادستان شهرستان به ورود به مبحث مشكل را بررسی كند.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا انوشیروان محسنی بندپی قبل از ظهر امروز در جلسه شورای اداری قرچك اظهار نمود: در استان تهران شهرستان قرچك نخستین شهری است كه با تجمع خود مقابل مصلی این شهر اغتشاشات اخیر را محكوم و صف خویش را از فتنه گران جدا كرد.

وی در ادامه اظهار داشت: شهرك صنعتی قرچك از نظر زیر ساخت در حال توسعه است و این شهرك پویاترین و زنده ترین شهرك صنعتی استان تهران است كه اشتغال زایی را برای جوانان در سال آینده نوید می دهد.

استاندار تهران اضافه كرد: ۲۹۰ هكتار اراضی موات باید در جلسات استانی طرح شود تا مردم این شهرستان كه بیشتر آنها از اقشار كم درآمد هستند، درگیر بوروكراسی اداری نشوند. شهرستان قرچك با جمعیت ۳۰۰ هزار نفری نیازمند سایت اداری است.

بندپی در ادامه اظهاركرد: پیمانكار قطار شهری در دشت ورامین مشخص شده و نهایتا تا دو هفته آینده آغاز به كار می كند. اگر پیمانكار تا آخر دی ماه آغاز به كار نكند، دادستان شهرستان با ورود به موضوع، مشكل را بررسی كند.

وی تصریح كرد: اگر تپه پوئینك جزو آثار باستانی است، در مورد كمربندی جنوبی طرح كارشناسی مجدد صورت گیرد و میراث فرهنگی و گردشگری هم جواب كارشناسی خویش را تا آخر دی ماه به استانداری اعلام نماید.

استاندار تهران در مورد بیمارستان بركت شهید ستاری اظهار داشت: هدف اصلی دانشگاه و وزارت بهداشت خدمت رسانی به مردم شهرستان قرچك است اما با عنایت به مشكلات مطرح شده در مورد بیمارستان باید در حوزه درمان و بخصوص بیمارستان تشكیل جلسه داد و نظریه و جوابیه كارشناسی در اینباره را گرفت.

محسنی بندپی در حاشیه جلسه شورای اداری قرچك در جمع خبرنگاران اظهار نمود: مهم ترین مصوبه شورای اداری قرچك تخصیص ۲۰۰ هكتار اراضی به شهرك صنعتی قرچك است كه تا سال ۹۹ این اراضی به بهره برداری می رسد.

وی به بررسی مشكلات شهرستان قرچك در جلسه امروز اشاره نمود و اظهار داشت: كلنگ كمربندی شمالی قرچك امروز بر زمین زده می شود و معضلات زمین های موات ۲۹۰ هكتاری قرچك هم بررسی گردید.

استاندار تهران افزود: امروز كلنگ بزرگ ترین فرهنگسرای قرچك هم بر زمین زده خواهد شد و در یك برنامه زمان بندی شده به بهره برداری خواهد رسید. پست برق برای تقویت زیرساخت های شهرك صنعتی قرچك، یك شركت دامداری و سه پروژه دیگر هم امروز افتتاح می شود. حدود ۶۵ میلیارد تومان اعتبار پروژه هایی است كه امروز به بهره برداری می رسد و پروژه هایی كه كلنگ زنی می شود هم ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار دارد.

به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا محسنی بندپی در حاشیه افتتاح یكی از پروژه های شهرستان قرچك در جمع خبرنگاران تصریح كرد: هر هفته جلسه ستاد رفع موانع تولید در استانداری برگزار می گردد و همكاری بانك ها در واگذاری سرمایه در گردش، استمهال و مسائل مربوط به تأمین اجتماعی بعنوان عمده ترین مساله در این نشست طرح می شود.

وی اضافه كرد: در سالی كه بعنوان رونق تولید نامگذاری شده است، ما این صحبت مقام معظم رهبری كه هیچ واحد تولیدی به علت نداشتن پول و مسائل مالی نباید تعطیل شود، مد نظر قرار دادیم.

محسنی بندپی در پاسخ به اینكه انتقادات زیادی از جانب شركت های نساجی دشت ورامین از واردات این محصول مطرح مطرح گردیده است، اظهار داشت: علاوه بر آن كمیسیون مبارزه با قاچاق كالا و ارز است كه بعنوان یك راهبرد مد نظر برای تسهیل موانع تولید مطرح است و با وارد كنندگان كالای قاچاق برخورد قانونی صورت می گیرد.

وی اظهاركرد: ما باید واقعاً همه جانبه از تولیدات داخلی حمایت نماییم. شهرك های صنعتی استان فعالیت دوچندانی داشتند و پیگیری ممنوعیت یا توقف واردات هر محصولی كه در داخل تولید می شود از جانب استانداری ادامه خواهد داشت.1398/10/12
23:53:37
5.0 / 5
4193
تگهای خبر: سایت , شهر , گردشگری , میراث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری