افزایش 10 درصدی هزینه صدور روادید گردشگران در بودجه 99 در كمیسیون فرهنگی مجلس

افزایش 10 درصدی هزینه صدور روادید گردشگران در بودجه 99 در كمیسیون فرهنگی مجلس

فقط سفر: سخنگوی كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان این كه در جلسه امروز این كمیسیون پیشنهادات دیگری درباره ی بودجه فرهنگی 99 بررسی گردید آگاهی داد كه در خلال این بررسی ها در این نشست مقرر شده هزینه صدور و تمدید روادید اتباع خارجی و گردشگران ورودی به كشور به میزان 10 درصد افزایش پیدا كند.


سید فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با ایسنا درباب جلسه كمیسیون فرهنگی امروز مجلس اظهار داشت: در جلسه امروز پیشنهادات ارجاعی شده به كمیسیون فرهنگی درباب بودجه ی فرهنگی ۹۹ را مورد بررسی قرار داده و به بعضی از آنها را به تصویب رساندیم. برای مثال جهت فراهم نمودن پوشش بیمه تامین اجتماعی به انتهای عبارت ردیف (۷) جدول شماره ۱۴ عبارت هنرمندان صنایع دستی و راهنمایان گردشگری با تایید وزارت میراث فرهنگی و گردشگری اضافه شود.
وی ادامه داد: در دیگر پیشنهاد مقرر شد كه هزینه صدور و تمدید روادید اتباع خارجی و گردشگران ورودی به كشور به میزان ۱۰ درصد افزایش یافته و معادل آن تا سقف ۱۲۰۰ میلیارد ریال جهت توسعه زیرساخت های در رابطه با بخش گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی در اختیار وزارت میراث فرهنگی قرار گیرد.
ذوالقدر افزود: همین طور به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اجازه داده می شود برای ساخت، بهسازی و بازسازی، حفاظت و مرمت، ایمن سازی تاسیسات و تجهیزات موضعی موزه ها و مجموعه های فرهنگی – تاریخی و گردشگری نسبت به دریافت كمك بلاعوض تا مبلغ ۳۰ میلیون دلار از موسسات سازمان های خارجی بین المللی و اشخاص حقیقی و حقوقی داخلی و خارجی با تایید مراجع ذی ربط اقدام نماید.
منبع:

1398/10/04
14:52:14
5.0 / 5
4340
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری