مرگ در باغ موزه قصر

مرگ در باغ موزه قصر

فقط سفر: دومین نشست عصرهای ماهنامه ایران شناسی «مهرپارسه» با سوژه «مرگ» انجام می شود.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، دومین نشست «عصرهای مهرپارسه» با سوژه «مرگ» دوشنبه (دوم دی ماه) در باغ موزه قصر برگزار می گردد.
در این جلسه مقرر است محمدرضا اصلانی - پژوهشگر و مستندساز - «مرگ در سینما و مستندسازی» را بررسی كند، اردشیر صالح پور - پژوهشگر - به سوژه «شیرهای سنگی و مرگ در آیین و رسوم بختیاری ها» بپردازد، و سیداحمد محیط طباطبایی -رئیس كمیته ملی موزه های ایران "ایكوم" - «گورستان های تاریخی خصوصاً گورستان های تهران» و علیرضا حسن زاده - رئیس پژوهشكده مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری - «مرگ از نگاه مردم شناسی» را مورد بررسی قرار دهند.
این جلسه به دبیری مرجان حاجی رحیمی - سردبیر ماهنامه «مهرپارسه» – از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در تماشاخانه ماركوف در باغ موزه قصر برگزار می گردد.
عصرهای «مهرپارسه» عنوان سلسله نشست هایی است كه با سوژه بررسی پرونده های ماهنامه ایرانشناسی «مهرپارسه» هر ماه در باغ موزه قصر انجام می شود. عنوان جدیدترین پرونده این ماهنامه «مرگ» است.
اولین جلسه از عصرهای «مهرپارسه» نیز با سوژه «تهران» برگزار شد؛ در آن جلسه كیانوش معتقدی درباره تهران قاجاری حرف زد، رضا شیرازیان نقشه های تاریخی تهران را بررسی كرد و هادی آفریده از مستندهای تهران گفت.


منبع:

1398/09/27
18:23:17
5.0 / 5
4789
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری