استاندار تهران تاكید كرد:

ضرورت شناسنامه دار شدن كالاها و انبارها در سطح استان تهران

ضرورت شناسنامه دار شدن كالاها و انبارها در سطح استان تهران

فقط سفر: استاندار تهران بر ضرورت شناسنامه دار شدن انبارها و كالاها در سطح استان تهران تاكید نمود.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه كمیسیون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان تهران اظهار داشت: بی شك یكی از محورهای مهم اقتصادی، فرهنگی، تجاری و سیاسی در سطح استان در گروی عملكرد مطلوب كمیسیون مبارزه با قاچاق كالا و ارز است.
امروز در این نشست در اولین دستور كار، پیگیری كمیته پایش برای انبارها و مراكز نگهداری كالا و شناسنامه دار كردن آنها مورد بررسی قرار گرفت كه بسیار پر اهمیت بود.
وی ادامه داد: اساسا باید در سطح استان نسبت به مراكز نگهداری كالا نظارت و پایش دقیقی وجود داشته باشد تا متوجه شویم كه این مراكز چه خاصیت هایی دارند و آیا از استانداردهای لازم به لحاظ سلامت و امنیت برخوردار می باشند یا خیر؟
وی اشاره كرد: از همه فرمانداران درخواست كردیم كه درباره نظارت و پایش بر روی انبارها به صورت دقیق عمل كنند و با انبارهایی كه شرایط نگهداری ندارند و شناسنامه دار نیز نشدند برخورد قانونی صورت بگیرد. بی شك باید در تمام انبارها نوع كالا و چگونگی آن و همین طور رعایت استانداردها تحت نظر دقیق باشد. اساسا اگر انبارها این موارد را رعایت نكنند با مشكلات بسیاری در سطح استان مواجه می شویم.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود بررسی ابعاد مختلف اقتصاد مقاومتی را از دیگر دستور كارهای این كمیسیون در جلسه امروز عنوان نمود و اضافه كرد: در سطح استان استعدادهای بسیار خوبی وجود دارد و ما امروز در شرایط فعلی این نكته را مورد توجه قرار داده ایم كه گرفتار خام فروشی شده ایم و استكبار جهانی نیز به دنبال جلوگیری از شكوفایی قابلیت و استعدادهای ما شده است. در سالی كه به نام رونق تولید نامگذاری شده و مبارزه با قاچاق كالا و ارز در دستور كار قرار گرفته توجه به تولید داخلی سوژه بسیار جدی است.
وی اشاره كرد: هم اكنون هر خریدی كه انجام می دهیم به اشتغال كشور دیگر كمك می نماییم و به اقتصاد خود ضربه می زنیم. مهمترین وظیفه ما رونق تولید و حفظ اشتغال موجود و همزمان ایجاد اشتغال جدید است.
وی افزود: دشمن در عملیات روانی همه گزینه ها را امتحان كرده است اما دولت ترامپ در كنار همه اقدامات خصمانه مقابل كشور ما بطور جد، پمپاژ یأس و ناامیدی را در دستور كار خود قرار دادند. باید اشتغال صنایع كوچك و خانگی را كه بسیار باارزش است مورد توجه قرار دهیم. ما هم اكنون سه میلیون زن سرپرست خانوار داریم كه به لحاظ اقتصادی لطمه پذیرند و هر راهی كه بتوانند برای خود اشتغالی داشته باشند باارزش است.
محسنی بندپی با تاكید بر ضرورت شناسه دار كردن كالاها در سطح استان اظهار داشت: این مساله در این نشست مورد بررسی قرار گرفت. باید مراقبت نماییم كه تحقق این كار هر چه زودتر صورت گیرد و فرمانداران نیز باید با سازمان صمت درباره شناسنامه دار كردن كالاها همراهی داشته باشند.
منبع:

1398/09/26
14:12:20
5.0 / 5
4113
تگهای خبر: استاندارد , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری