حناچی:

در شرایط سخت اقتصادی راهی جز باز كردن فضا برای سرمایه گذاری نداریم

در شرایط سخت اقتصادی راهی جز باز كردن فضا برای سرمایه گذاری نداریم

به گزارش فقط سفر شهردار تهران با اشاره به شرایط سخت اقتصادی موجود كشور، اظهار داشت: در این شرایط راهی جز باز كردن فضا برای سرمایه گذاری نداریم.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در آئین بهره برداری از ۴۸ پروژه مدیریت شهری در منطقه ۲۱ اظهار داشت: منطقه ۲۱ منطقه خاصی است كه روزگاری نه چندان دور خارج از محدوده شهری بود كه از خصیصه های مهم آن می توان به وجود فضاهای صنعتی اشاره نمود به شكلی كه ۳۶ درصد مساحت این منطقه به سرمایه فعال و غیر فعال اختصاص دارد.
وی ادامه داد: وجود صنایع پدیده ای است كه امروزه شهرها در دنیا از آن متاثر هستند و مدیریت شهری هوشمند از آن بعنوان فرصت بهره می گیرد. در حقیقت خروج صنعت از شهر به علت مسائل زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی محقق می شود. این مورد فرصت و تهدیدهایی را بوجود می آورد.
وی افزود: فرصت از این حیث كه بخش زیادی از زمین ها ناشی از خروج صنعت آزاد می شوند و تهدید از این حیث كه اگر برای آنها برنامه ریزی نشود چالش هایی را بوجود می آورد. در شرایط اقتصادی موجود راهی جز باز كردن فضا برای سرمایه گذاری بخش خصوصی وجود ندارد. در حقیقت فضاهای صنعتی می توانند فرصتی برای ایجاد تحول در تهران باشند. ما پیش تر هم تجربه این كار را در مورد فرهنگسرای بهمن داشته ایم.
وی تصریح كرد: یكی از كارهای خوب منطقه ۲۱ توسعه فضای سبز است كه بطور قطع این توسعه ثمرات ارزشمندی برای مردم تهران در بر خواهد داشت. همینطور باید توسعه كمربند سبز هم مورد توجه قرار گیرد.
شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به بهره برداری از دو پروژه بزرگ در هفته گذشته، اظهار داشت: همه از شرایط سختی كه داریم اطلاع دارند و نهایت دشمنی بدخواهان این كشور در ایجاد این شرایط سخت اثرگذار است. امیدواریم با تدبیر و درایت این شرایط سخت را پشت سر بگذاریم و پروژه ها با تدبیر و جرأت مدیران به نتیجه برسد.1398/09/19
22:02:57
5.0 / 5
4091
تگهای خبر: شهر , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری