اعلام سورپرایز وزیر ارتباطات در روز پنجشنبه

اعلام سورپرایز وزیر ارتباطات در روز پنجشنبه

به گزارش فقط سفر وزیر ارتباطات از اعلام خبری به صورت سورپرایز در روز پنجشنبه هفته جاری اطلاع داد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی امروز در سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند به تفاهم نامه منعقد شده میان شهرداری و وزارت ارتباطات پارسال اشاره نمود و اضافه كرد: این تفاهم نامه درباره استفاده از هوشمندسازی تهران برای تبدیل این شهر به شهری امن بود كه لزوم ها و الزاماتی برای اجرایی شدن آن وجود داشت كه با كمك طرفین محقق شد.
وی اضافه كرد: امروز اگر هوشمند مدیریت نكنیم، بطور قطع موثر نخواهیم بود. خوشبختانه توانستیم بازاری برای كسب و كارهای شهری به صورت الكترونیك اجرایی نماییم. در حقیقت تفاهم نامه میان وزارت ارتباطات و شهرداری تهران یكی از فعال ترین تفاهم نامه های میان دستگاه ها بوده كه با تلاش دو طرف به سرانجام رسیده است.
وی افزود: ثمره این تلاش در چارچوب این تفاهم نامه این بوده كه اگر امروز كسی به آتش نشانی تلفن كند و در آن شرایط هیجانی نتواند آدرس و نشانی را اعلام نماید، ما از راه زیر ساخت های الكترونیك می توانیم محدوده فرد را به آتش نشانی اعلام نماییم، از این طریق خیلی از مشكلات در این عرصه حل و فصل شده است.
وزیر ارتباطات تصریح كرد: ما امروز درگیر ویز نیستیم و شركت های قدرتمندی داریم كه حتی داده های بهتر از شهرداری دارند. اما باید یاد بگیریم چگونه برای گرفتن این اطلاعات با این شركت ها گفت و گو و مذاكره نماییم.
آذری جهرمی تصریح كرد: بزرگی ما به جایگاه ما نیست بلكه به نوع و شكل خدماتی است كه می خواهیم عرضه نماییم. امروز فضای استارتاپی كشور به جای رسیده كه اشراف و تحلیل آنها بر اطلاعات از ما قوی تر است بنابراین باید تغییر شیوه و نگرش داشته باشیم. تا بتوانیم از ظرفیت ها بهره بگیریم.
وی افزود: امیدوارم شهرداری تهران هم تا آخر امسال مانند بعضی از دستگاه های دیگر قبوض كاغذی خویش را به صورت كامل حذف نمایند البته هم اكنون بخشی از آنها را حذف كرده اما امیدواریم تا آخر سال به صورت كامل این قبوض حذف شود.
وی تصریح كرد: اقدامات ارزشمندی در حوزه هوشمندسازی مدیریت انجام گرفته و شهرداری هم درمورد آزادسازی اطلاعات به خوبی عمل كرده است. ما شعار ندادیم و عمل كردیم مدیریت هوشمند شهری امروز از حوزه زیر ساخت عبور كرده و باید مشاركت بین دستگاهی مورد توجه قرار گیرد. ما بعنوان بخشی از دولت مسئولیت های داریم كه انجام خواهیم داد اما هر یك از دستگاه ها هم باید مسئولیت های خویش را انجام دهند.
وزیر ارتباطات با اشاره به این كه در فرایند هوشمندسازی پست در چارچوب برنامه پست پلاس تا آخر سال هوشمند سازی پست صورت خواهد گرفت، اظهار نمود: 200 موتور برقی و 50 دوچرخه برقی به ناوگان پست اضافه خواهد شد همینطور 10 ماشین برقی هم آمادگی داریم در شركت دانش بنیان ایرانی خریداری نماییم البته امیدواریم ناجا هم مجوز پلاك به این خودرو ها را بدهد. به هر ترتیب ما مشتری خریداری هستیم.
وی تصریح كرد: باید برای نسل آینده در حوزه محیط زیست فكری نماییم و آنرا اجرایی نماییم بطور قطع چاره ای جزو این نیست. همه ما در هوای آلوده در این چند روزه محبوس بودیم. كره زمین را باید برای آیندگان به ارث بگذاریم.
وزیر ارتباطات در بخش دیگری از صحبت های خود از اعلام یك خبر به صورت سورپرایز در روز پنجشنبه اشاره نمود و اضافه كرد: روز پنجشنبه یك سورپرایز ویژه داریم كه توسط شبكه های اجتماعی اطلاع رسانی می نماییم.
وی افزود: امسال سالی است كه بعد از آماده سازی زیر ساخت های شهری باید بر تعامل بین دستگاهی تمركز داشته باشیم. تمام دستگاه های كه مسئولیت دارند باید در این حوزه كمك كنند و شهرداری هم فعالانه با حمایت شورای شهر در این عرصه كار كنند.1398/09/18
14:17:39
5.0 / 5
4227
تگهای خبر: خدمات , خرید , دستگاه , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری