بودجه حج و عتبات عالیات چقدر است؟

بودجه حج و عتبات عالیات چقدر است؟

به گزارش فقط سفر بودجه سازمان حج و زیارت برای سال ۹۹ رقمی بالغ بر ۶۸ میلیارد ریال (۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان) برآورد شده، درحالی كه سهم زائرین اعزامی در این سال ۵۸۵ هزار نفر تعیین شده است.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، بودجه این سازمان كه یكی از زیرمجموعه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، با یك برنامه كلی «سامان دهی اعزام زائرین به حج، عمره و عتبات عالیات» برآورد شده است كه در زیرمجموعه آن بودجه پیشنهادی برای برنامه اعزام زائرین به حج تمتع در سال ۱۳۹۹ بالغ بر ۴۷ میلیارد و ۲۸ میلیون ریال پیشنهاد شده كه هدف كمی درنظر گرفته شده برای تعداد زائرین اعزامی به حج واجب مطابق این لایحه، ۸۵ هزار نفر است، رقم مشابه سال ۱۳۹۸.
در این لایحه پیشنهادی ردیف بودجه ای برای اعزام زائرین به عمره در نظر گرفته نشده است. ایران و عربستان با آن كه از دو سال قبل مذاكراتی را درباره از سرگیری عمره برای ایرانیان شروع كرده اند اما هنوز شروط ایران قطعا از جانب دولت عربستان پذیرفته و اجرایی نشده است.
برنامه دیگر سازمان حج و زیارت كه برای آن بودجه برآورد شده، عتبات عالیات است؛ رقمی بالغ بر ۲۰ میلیارد و ۹۷۲ میلیون ریال برای آن پیشنهاد شده است. هدف كمی برای تعداد زائرین اعزامی به عتبات عالیات در سال ۱۳۹۹ حدود ۵۰۰ هزار نفر (مشابه سال ۱۳۹۸) تعیین شده است.
با عنایت به اشاره كلی این بخش به مبحث عتبات عالیات معلوم نیست سازمان حج و زیارت برای سال آینده برنامه ای برای ازسرگیری اعزام زائرین ایرانی به سوریه دارد یا خیر.1398/09/17
21:34:56
5.0 / 5
4560
تگهای خبر: زیارت , عتبات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری