برگزاری جلسه دادگاه مسببان سیل شیراز

برگزاری جلسه دادگاه مسببان سیل شیراز

به گزارش فقط سفر ایسنا/فارس جلسه دادگاه مقصران سیل فروردین شیراز در شعبه 101 دادگاه كیفری به ریاست قاضی محمد مهدی محمودی برگزار گردید.


جلسه رسیدگی به اتهامات مقصران حادثه سیل در شیراز در شعبه 101 دادگاه كیفری 2 شیراز به ریاست قاضی محمد مهدی محمودی برگزار گردید.
این جلسه با حضور اولیاء دم جانباختگان و تعدادی از مصدومان حادثه سیل دروازه قرآن شیراز بعنوان شكات پرونده و دو تن از شهرداران ادوار مخلتف در مجتمع قضایی شهید قدوسی شیراز برگزار گردید كه بعد از اعلام رسمیت جلسه و قرائت كیفرخواست توسط نماینده دادستان عمومی و انقلاب مركز استان دادگاه وارد رسیدگی شد و به استماع شكایت شكات پرونده پرداخت.
در ادامه دادگاه ضمن تفهیم افترا تسبیب در قتل شبه عمدی، تسبیب در ایراد صدمات بدنی شبه عمدی غیر مؤثر در فوت و همینطور تسبی در ایراد صدمات بدنی شبه عمدی به متهمان از آنان خواست تا به دفاع از خود بپردازند.
به گزارش فقط سفر به نقل از دادگستری فارس رسیدگی به این پرونده بعد از تنفس 30 دقیقه ای ادامه یافت و ضمن دفاع وكلای متهمین از موكلین خود مسائل گوناگون فنی و همینطور كارشناسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دفاعیات وكلا مطابق قوانین در چارچوب لایحه دفاعی تقدیم دادگاه شد.
این گزارش حاكی می باشد دادگاه بعد از استماع كامل دفاعیات متهمین و وكلای مدافع انان و همینطور نظرات و دیدگاه های شكات و وكلای قانونی آنان و دریافت آخرین دفاعیات ختم دادرسی را اعلام نمود.
رئیس شعبه 101 دادگاه كیفری 2 شیراز اعلام نمود رأی در مهلت قانونی اعلام و به شكات و متهمین ابلاغ خواهد گردید.
رئیس كل دادگستری استان فارس در همین راستا با اشاره به اینكه سعی كردیم تا مطابق قانون و در اسرع وقت دادگاه رسیدگی به اتهامات مقصران حادثه سیل در شیراز در برگزار شود، اظهار داشت: علاوه بر ملحوظ داشتن سرعت در رسیدگی به این پرونده همواره دقت نظر و دریافت نظرات كارشناسی در مراحل مختلف در دستور كار قرار گرفت به نحوی كه زوایای مختلف حادثه توسط هیئت های مختلف كارشناسی و همینطور هیئت ویژه كارشناسی سازمان بازرسی كل كشور بررسی و گزارشات آن به دادگاه تقدیم شد.
حجت الاسلام سید كاظم موسوی با اشاره به اینكه رأی بدوی این پرونده در مهلت قانونی صادر خواهد شد خاطرنشان كرد: رأی صادره در این دادگاه قابلیت تجدید نظر خواهی در دادگاه های تجدید نظر استان فارس را دارا است.1398/09/14
21:33:22
5.0 / 5
4110
تگهای خبر: شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری