مونسان:

درباره بنزین سفر نامه ننوشتم

درباره بنزین سفر نامه ننوشتم

به گزارش فقط سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: نامه ای درباره بنزین یا اختصاص سهمیه بنزین ویژه سفر ننوشته ام.


ولی تیموری ـ معاون گردشگری این وزارتخانه ـ روز پس از اجرای طرح سهمیه بندی و اصلاح نرخ بنزین اعلام نمود كه «از دو هفته پیش این شرایط را پیش بنی كرده ایم و بنابراین نامه ای با امضای وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به وزیر نفت نوشته شده در خصوص اینكه اگر مقرر است بنزین سهمیه بندی شود، مبحث سفر و گردشگری مردم در داخل كشور مد نظر قرار گیرد.»
بعد از گذشته حدود دو هفته از آن اظهارات، علی اصغر مونسان در حاشیه سفرش به پكن جهت شركت در كارگاه گردشگری ایران و چین و اجلاس تمدن های كهن، در پاسخ به پرسش ایسنا درباره نتیجه آن نامه، اظهار داشت: راجع به بنزین نامه ای ننوشتم. درباره حمل و نقل گردشگری نامه ای نوشته ایم و درباره «بنزین سفر» موضوعی مطرح نشده است. البته در مناسبت های مختلف بخصوص نوروز برای اختصاص سهمیه ویژه ی سفر درخواست خواهیم كرد.
او افزود: ما به دنبال این هستیم كه ناوگان حمل و نقل ویژه گردشگری در كشور راه اندازی شود؛ یعنی ماشین های مناسب، راننده های آموزش دیده و راهنمایان حرفه ای داشته باشیم. تلاش می نماییم ناوگان حمل و نقل گردشگری را ارتقاء دهیم.
مونسان در پاسخ به این كه آیا اصلا مقرر است سهمیه ای با عنوان «بنزین سفر» اختصاص یابد؟ اظهار داشت: سهمیه بنزین سفر را باید موردی درخواست نماییم و از دولت این سهم را بگیریم.
بنزین سفر طرحی بود كه در اولین دور سهمیه بندی بنزین در دولت محمود احمدی نژاد اجرا شد و میزان سهمیه آنرا هر بار روسای میراث فرهنگی و گردشگری به مردم اعلام می كردند. این سهمیه متغییر و معمولا حدود ۵۰ لیتر و یا كمتر از آن بود؛ چون كه مخالفان سرسختی در دولت وقت و حتی خارج از آن داشت. مبحث بنزین سفر آن قدر جذاب بود كه حتی وعده انتخاباتی «حمید بقایی» در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم بود.
حالا با اجرای مجدد طرح سهمیه بندی بنزین و انتشار خبری درباره نگارش نامه به وزیر نفت، گمانه زنی هایی درباره بازگشت طرح سهمیه «بنزین سفر» مطرح شده اما اظهارات تازه وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی حاكی از این است كه از اجرای چنین طرحی فعلا خبری نیست.
شركت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران ۲۴ آبان ماه از سهمیه بندی بنزین و اصلاح نرخ آن اطلاع داد و اعلام نمود: سهمیه اختصاص یافته به خودرو های شخصی بنزینی ۶۰ لیتر و دوگانه سوز ۳۰ لیتر تعیین شد. قیمت هر لیتر بنزین سهمیه ای ۱۵۰۰ تومان و نرخ هر لیتر بنزین آزاد سه هزار تومان شد.1398/09/13
23:56:52
5.0 / 5
4222
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری