حناچی عنوان كرد:

پیگیر كوتاهی دستگاه ها در كاهش آلودگی هوا هستیم

پیگیر كوتاهی دستگاه ها در كاهش آلودگی هوا هستیم

به گزارش فقط سفر شهردار تهران با بیان این كه شهرداری تهران یكی از دستگاه های موثر در كاهش آلودگی هوا است، اظهار داشت: مابقی دستگاه ها باید به ماموریت های خود در كاهش آلودگی هوا عمل كنند.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در حاشیه امضای تفاهم نامه همكاری مشترك شهرداری تهران با معاونت علمی ریاست جمهوری با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با عنایت به موضوعات مطرح شده مقرر است شهرداری تهران در حوزه نوآوری برای وسایل حمل و نقلی پیشرفته شامل موتور، خودروی سواری و اتوبوس برقی از ظرفیت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری استفاده نماید و این در حالیست كه قبل از این تفاهم نامه ای درباب ساخت واگن در حوزه مترو داشتیم.
وی با اشاره به اینكه 10 درصد آلودگی هوای تهران به سبب تردد بیشتر از 3 میلیون موتور سیكلتی است كه در پایتخت تردد می كند، افزود: باید در مورد وضعیت موتورها با عنایت به سهم آلایندگی آنها چاره اندیشی كرد كه یا می توان موتورهای گاز سوز یا برقی و یا تركیبی تولید كرد.
حناچی با اشاره به اینكه شهرداری تهران در مورد مطالعه راه اندازی مراكز نوآوری به صورت پایلوت با معاونت علمی نیز قرارداد همكاری امضاء كرده است، اظهار داشت: امیدواریم این اتفاق همزمان با ارائه لایحه ای به شورای شهر عملیاتی شود.
شهردار تهران با بیان این كه یكی از اشكالات شهر تهران سوژه موتور سیكلت ها است كه می توان در چند قالب آنها را مورد بررسی قرار داد، اظهار نمود: می توان وضعیت موتور سیكلت ها را در حوزه رعایت قانون و حتی حقوق خود موتورسواران، بررسی كرد و این در حالیست كه سهم موتور سیكلت ها در آلودگی هوا غیر قابل كتمان است و گاهی دیده شده است كه چند برابر یك خودروی یورو 5 آلایندگی دارند؛ اما می بایست سیستم جایگزینی برای موتور سیكلت ها در نظر گرفت كه هم اقتصادی باشد و هم قابلیت پیمایش در شهر تهران را داشته باشد.
وی درباره برگزاری مجدد نمایشگاه در سایت نمایشگاهی سئول اظهار داشت: دو الی سه هفته پیش جلسه شورای ترافیك انجام شد و باردیگر تاكید شد كه نباید نمایشگاه های پر مخاطب در داخل تهران اجرا شود و پلیس نیز موظف است در این عرصه ورود كند. همین طور مقرر شد كه برنامه نمایشگاه تهران برای سال آینده تا بهمن ماه تحویل شورای ترافیك شود تا بتوانیم برای سال آینده برنامه ریزی نماییم.

وی درباب وضعیت آلودگی هوای تهران و نقش سایر دستگاه ها به ایسنا اظهار داشت: اجرای قانون هوای پاك وظیفه همه دستگاه ها است كه در این قانون با جزئیات وظایف همه مشخص شده است و شاید اگر بخواهیم با تعیین درصد در مورد نقش شهرداری در كاهش آلودگی هوا صحبت نماییم باید بگویم كه ما بین 10 تا 15 درصد نقش داریم.
حناچی با اشاره به اینكه آلودگی هوا شوخی بردار نیست، در پاسخ به این پرسش كه آیا عدم اجرای قوانین توسط دستگاه ها را در هیات دولت مطرح می كنید یا نه به ایسنا اظهار داشت: من پیگیری می كنم.
شهردار تهران همین طور در مورد شائبه افزایش كرایه تاكسی ها نیز اضافه كرد: چنین موضوعی مطرح نشده و قرار هم نیست بحث افزایش كرایه تاكسی داشته باشیم.
او همینطور با اشاره به نقش شهرداری ها در كاهش آلودگی هوا اظهار داشت: شهرداری اقدامات زیادی را درباب كاهش ذرات معلق در هوای تهران انجام داده كه یكی از آنها نصب فیلتر دوده بر روی اتوبوس های دیزلی بوده است؛ اما دقت داشته باشید كه 40 درصد آلودگی متعلق به خودرو های شخصی است واگر امروز شهر تعطیل شده و شاهد كاهش ترافیك در شهر هستیم گواه این است كه عدم حضور خودرو های شخصی بر ترافیك و آلودگی هوا تاثیر گذار است. هر چند كه ما به موازات آن، توسعه حمل و نقل عمومی را دنبال می نماییم به شكلی كه تمامی قطعات واگن های مترو كه در گمرك مانده بود امروز تبدیل به قطار شده است اما دقت داشته باشیم درباب كاهش آلودگی هوا، شهرداری تهران یكی از دستگاه ها است و سایر دستگاه ها نیز باید به ماموریت خود به درستی عمل كنند.

منبع:

1398/09/09
23:14:05
5.0 / 5
4267
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری