تاثیر بنزین بر بناهای تاریخی

تاثیر بنزین بر بناهای تاریخی

به گزارش فقط سفر خبرهایی درباره تاثیر وضعیت بنزین بر میراث فرهنگی و بناهای تاریخی شنیده می شود؛ یك مسئول از امضا شدن هر روزه سندهای هزینه جاری پایگاه ها و سوخت و تعمیراتِ پایگاه ها برای تخصیص اعتبار می گوید و دیگری از این مورد ابراز بی اطلاعی می كند.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، یكی از اشكالات همیشگی یگان حفاظت در طول سال های گذشته كمبود نیرو و نبود وسایل نقلیه ای است كه برای سركشی های مداوم به بناهای تاریخی هر منطقه در شهرها و استان های مختلف كشور در اختیار نیروهای این یگان در سراسر كشور قرار می گیرد، اما با وضعیت اخیر بنزین، حالا خبرهای دیگری به گوش می رسد و آن تخصیص نیافتن هزینه سوخت برای سركشی نیروهای یگان حفاظت به بناهای تاریخی است؛ خبری كه در طول روزهای گذشته بیشتر از سمت پایگاه ها و دفاتر میراثی استان تهران و شهرهایی كه بناهای تاریخی شان با مركز شهرها و استان ها فاصله زیادتری دارد، شنیده می شود كه «نیروهای یگان حفاظت به علت هزینه سوخت و پرداخت نشدن اعتبارِ بموقع از سركشی به بناهای تاریخی سر باز می زنند»!

سندهای هزینه های جاری و سوخت پایگاه های میراثی را هر روز امضا می كنم
با این وجود فرهاد عزیزی - مدیر پایگاه های میراث فرهنگی وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی - در گفتگو با ایسنا می گوید: اداره كل پایگاه ها معمولا به صورت روزانه سندهای هزینه های جاری پایگاه ها را كه در بین آنها هزینه سوخت و تعمیرات وسایل نقلیه هم هست امضا می كند.
او با تاكید بر این كه پول سوخت و هزینه های جاری پایگاه های میراث فرهنگی از تهران (وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی) حمایت می شود، اظهار می كند: هرچند وضعیت اعتبارات زیاد خوب نیست، اما هر روز سندهای هزینه جاری پایگاه ها و سوخت و تعمیراتِ پایگاه ها را برای تخصیص اعتبار امضا می كنم.
عزیزی همینطور با اشاره به هزینه سوخت و بنزین، اظهار می كند: با تغییر قیمت بنزین، احیانا مشكلات هم بیشتر می شوند، اما باز هم تلاش مان را برای پشتیبانی از پایگاه ها بیشتر می نماییم تا برای پرداخت هزینه های جاری با مشكلی روبه رو نشوند.
او اما تاكید می كند: از روند پرداخت هزینه های جاری در یگان حفاظت میراث فرهنگی اطلاع ندارم.
هادی احمدی – مدیركل دفتر محوطه ها و بناهای تاریخی معاونت میراث فرهنگی – هم در پاسخ به این پرسش، در چارچوب پیامك از چنین موضوعی اظهار بی اطلاعی می كند.
از جانب دیگر تماسهای خبرنگار این رسانه برای پیگیری وضعیت سوخت نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی از محمدحسن طالبیان – معاون میراث فرهنگی وزارتخانه – در طول چند روز گذشته هنوز بی جواب مانده است.
همینطور خبرنگار ایسنا در تلاش است تا در صحبت با سردار امیر رحمت الهی – فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی – توضیحات او را در این زمینه جویا شود.1398/09/09
15:22:46
5.0 / 5
4171
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری