در گفت وگو با فقط سفر اعلام شد

تشكیل گشت های شبانه برای مقابله با پسماند سوزی

تشكیل گشت های شبانه برای مقابله با پسماند سوزی

به گزارش فقط سفر مدیر كل اداره حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به اینكه «ضایعات سوزی» یكی از معضلات زیست محیطی جنوب استان تهران است، اظهار داشت: برای مقابله با این اقدام و شناسایی كامل این نقاط تیم های پایش شبانه در جنوب استان تهران تشكیل شده است.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، پایش های زیست محیطی آبان ماه كه همزمان با افزایش غلظت آلاینده های هوا در تهران بود نشان داد كه «ضایعات سوزی» یكی از معضلات مهم تهران است كه هم هوا را آلوده می كند و هم سلامت مردم را به خطر می اندازد. محمد رستگاری - معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران - قبل از این به ایسنا گفته بود كه بر مبنای قانون هوای پاك این كار جرم است و از سایر دستگاه ها همچون شهرداری توقع داریم كه به وظیفه قانونی خود در اینباره عمل كنند.

در این باره سعید محمودی - مدیر كل اداره حفاظت محیط زیست استان تهران - در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: «پسماند سوزی» بیشتر در جنوب استان تهران توسط برخی اتباع، معتادان و دوره گردها اتفاق می افتد. اغلب آنها شبانه پسماندها را آتش می زنند و بامداد ها برای جمع آوری سیم ها یا باقیمانده پسماندها كه ارزش مادی دارد به محل رجوع می كنند ازاین رو هویت آنها برای معلوم نیست.

مدیر كل اداره حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه اداره محیط زیست استان تهران برای برخورد با این افراد و پیشگیری از «ضایعات سوزی» تیم های پایشی را ایجاد كرده است كه به صورت شبانه در مناطق جنوبی استان تهران گشت زنی می كنند، خاطرنشان كرد: اگر كارخانه ها و مراكز صنعتی مبادرت به «پسماند سوزی» كنند بطور قطع با آنها برخورد خواهد شد.

محمودی در انتها با تاكید بر اینكه دستگاه های دیگری هم وظیفه مقابله با پسماندسوزی را برعهده دارند، اظهار داشت: متاسفانه گاهی همكاریهای بین بخشی ضعیف است این درحالیست كه مقابله با آلودگی هوا تنها بر عهده یك یا دو دستگاه نیست.
1398/09/02
17:47:20
5.0 / 5
4407
تگهای خبر: دستگاه , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری