38 درصد معلولان بهزیستی قربانیان تصادفات جاده ای هستند

38 درصد معلولان بهزیستی قربانیان تصادفات جاده ای هستند

به گزارش فقط سفر معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی كشور معلولیت ناشی از ضایعه نخاعی و حوادث جاده ای را از شدیدترین انواع معلولیت ها دانست و اظهار داشت: بیشتر از 11 هزار نفر از معلولان تحت پوشش بهزیستی قربانیان تصادفات جاده ای هستند.


محمد نفریه در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به روز جهانی قربانیان ترافیك، اظهار داشت: از حدود ۲۶ هزار معلول ضایعه نخاعی تحت پوشش سازمان بهزیستی كشور حدود ۱۱ هزار نفر معادل ۳۷ تا ۳۸ درصد قربانیان تصادفات جاده ای هستند. هرسال نیز حدود ۱۶۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر به تعداد افراد دارای ضایعه نخاعی افزوده می شود كه ۳۰ تا ۴۰ درصد از این افراد نیز هرساله به سبب تصادفات جاده ای به این گروه اضافه می شوند.
وی با اشاره به اینكه این افراد از تمام خدمات سازمان بهزستی به معلولان دارای ضایعه نخاعی بهره مند می شوند، اضافه كرد: البته قسمتی از این افراد تحت پوشش بیمه درمانی هستند اما كمك های سازمان بهزیستی ارتباطی با پوشش بیمه ای این افراد ندارد. همین طور از حق بیمه این افراد پولی به سازمان بهزیستی پرداخت نمی گردد و هزینه های سازمان بهزیستی برای این افراد نیز شامل محورهای خاصی است. برای مثال بخش عمده ای از خدمات بهزیستی مانند توزیع وسایل بهداشتی و پرداخت حق پرستاری عموما شامل معلولان گرفتار ضایعه نخاعی می شود.
معاون امور توان بخشی سازمان بهزیستی كشور با اشاره به اینكه معلولیت حاصل از ضایعه نخاعی از شدیدترین انواع معلولیت است، اظهار نمود: بنا بر این خیلی از خدمات سازمان بهزیستی مانند پرداخت حق پرستاری به این افراد پرداخت می شود. امسال ۲۲۰۰ نفر افراد پشت نوبتی نیز به فهرست افراد دریافت كننده حق پرستاری افزوده شده است. این افراد افراد پشت نوبتی بودند كه امسال تحت پوشش این خدمات قرار گرفتند و از ۳ ماه پیش به این افراد حق پرستاری پرداخت شده است.
نفریه با اشاره به اینكه در مجموع بیشتر از ۲۶ هزار نفر تحت پوشش دریافت حق پرستاری قرار گرفته اند اظهار داشت: همانطور كه گفته شد از این تعداد ۱۱ هزار معلول ناشی از تصادفات جاده ای و وسایل نقلیه هستند كه در صدر علل معلولیت قرار دارند.
بگفته وی هزینه هایی نظیر پرداخت حق پرستاری، وسایل بهداشتی، كمك توانبخشی، فیزیوتراپی، كاردرمانی و... تنها قسمتی از هزینه های حاصل از معلولیت این افراد برای سازمان بهزیستی است. خیلی از هزینه های درمانی و مشكلاتی نظیر زخم بستر و... همچون دیگر هزینه های ناشی از مشكلات ضایعه نخاعی است چونكه این نوع معلولیت از پرخرج ترین انواع معلولیت هاست.
منبع:

1398/08/27
13:29:27
5.0 / 5
4084
تگهای خبر: خدمات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری