استاندار تهران در گفتگو با فقط سفر خبر داد

تجلیل از استان تهران برای كسب رتبه ممتاز پدافند غیر عامل در كشور

تجلیل از استان تهران برای كسب رتبه ممتاز پدافند غیر عامل در كشور

به گزارش فقط سفر استاندار تهران از كسب رتبه ممتاز استان تهران در همایش ملی پدافند غیر عامل كشورخبر داد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در این باره اظهار داشت: ظرف یك سال قبل به علت برگزاری رزمایش ها و ایجاد آمادگی دستگاه های مهم و حیاتی استان در مواقع اضطرار در مقابل حوادث با عوامل انسانی و طبیعی و همینطور ایجاد امادگی مقابل توطئه هایی كه هر روز در اشكال مختلف از جانب استكبار جهانی برای كشور و ملت ما طراحی می شود و حفظ امادگی در این شرایط در ارزیابی عملكرد رتبه ممتاز كشوری را كسب كردیم.
وی اضافه كرد: در حوزه برق و در اماكنی همچون فرودگاه، بیمارستان و ساختمان های اداری آمادگی لازم بوجود آمده به شكلی كه اگر برق هر یك از این اماكن از شبكه سرویس دهی و برق رسانی بیرون بروند با تمهیداتی كه اتخاذ شده می توانند با استفاده از ژنراتورها در كمترین زمان ممكن به حالت خدمت رسانی عادی خود برگردند كه این مورد در رزمایش انجام شده به خوبی مشاهده شد به شكلی كه ظرف مدت یك دقیقه با استفاده از ژنراتورها گردش خدمت رسانی این دستگاه ها به حالت عادی برگشت.
استاندار تهران تصریح كرد: روز گذشته در بازدیدی كه از تاسیسات و تجهیزات آب استان تهران داشتیم هم این آمادگی در حوزه پدافند غیر عامل مشاهده شد به شكلی كه در بخش آب تمامی مخازن استان تهران به صورت یك رینگ به یكدیگر متصل شده اند تا اگر مخزنی به هر علتی از سرویس خارج شد از راه مخازن دیگر آب شرب محدوده مورد نظر تامین گردد تا با مشكلی مواجه نشویم.
وی افزود: از جانب دیگر در سطح استان تهران شاهد نصب سامانه های اخطار دهی سریع برای مواقع اضطرار هستیم. همینطور جلسات گوناگونی در ارتباط با ارتقاء دانش كاركنان و مدیران در حوزه پدافند غیر عامل برگزار شده كه این مورد از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد و هر روز بر اهمیت نقش ارتقای دانش افزوده می شود. بخصوص برای كشور ما كه از بدو پیروزی انقلاب هر روز توسط دشمن و استكبار جهانی توطئه های بیشماری در ابعاد مختلف به ملت و مردم ما تحمیل شده است. بنابراین مصون سازی و حفاظت در مقابل این تهدیدات را در سطح استان تهران تقویت كردیم البته شاید با نقطه مطلوب فاصله داشته باشیم اما اقدامات و برنامه ریزی ما به سمتی پیش می رود كه بتوانیم این آمادگی ها را در مواقع ضرورت همچون حملات سایبری، تهدیدات نظامی و بایوتروریسم داشته باشیم.
استاندار تهران در تشریح تجلیل از استان تهران در همایش ملی پدافند غیر عامل برای كسب رتبه ممتاز در این عرصه اظهار داشت: همه دستگاه ها در سطح استان تهران از آمادگی لازم برخوردار شده اند. بنابراین تهران در ارزیابی عملكرد میان استان ها رتبه ممتاز را به دست آورد كه امروز هم در همایش ملی پدافند غیر عامل از استانداری تهران تجلیل شد.
وی افزود: عملكرد استانها در حوزه پدافند غیرعامل توسط مركز بررسی عملكرد و سنجش و ارزیابی پدافند غیر عامل كشور در هفته پدافند غیر عامل یعنی هشتم تا چهاردهم آبان ماه ارزیابی می شود كه امسال در كل كشور استانداری های تهران، هرمزگان و بوشهر توانستند رتبه ممتاز را كسب كنند. البته در بین سایر دستگاه ها هم این ارزیابی انجام شده بود. برای مثال در بین وزارتخانه ها، وزارتخانه نفت توانسته بود رتبه ممتاز را كسب كند.
استاندار تهران در پاسخ به سوالی در مورد آموزش های حوزه پدافند غیر عامل هم اظهار داشت: باید مردم را در چنین حوزه هایی همراه خود نماییم. بدون شك در همه كارها اگر ارتقای دانش آحاد جامعه را نداشته باشیم در پیشبرد اهداف خیلی موفق نخواهیم بود. بر همین مبنا ما به سمت و سویی حركت می نماییم كه آموزش ها، نگرش و بینش مردم نسبت به مبحث پدافند غیر عامل ارتقاء دهیم و آنها را با خود در این راه همراه كنید. بنابراین آموزش ها را به دبیرستان ها و دانشگاه ها بردیم و برنامه ریزی برای عرضه آموزش ها در دانشگاه ها و دبیرستان ها معطوف شده تا این قشر بدانند كه پدافند غیر عامل چیست و در مواقعی كه لازم است آنها چه اقداماتی را باید انجام دهند.1398/08/14
23:25:19
5.0 / 5
4114
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری