در چهارمین دوره جایزه بین المللی خشت طلایی صورت می گیرد

رقابت بیشتر از ۵۰۰ پروژه شهری داخلی و خارجی

رقابت بیشتر از ۵۰۰ پروژه شهری داخلی و خارجی

به گزارش فقط سفر رئیس مركز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران از دریافت اطلاعات و ارزیابی بیشتر از پانصد پروژه و تجربه مدیریت شهری داخلی و خارجی در چهارمین دوره «جایزه بین المللی خشت طلایی تهران» آگاهی داد و اظهار داشت: حضور شركت كنندگان خارجی در این دوره جشنواره نسبت به دوره قبل افزایش قابل توجهی داشته است.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، غلامحسین محمدی ضمن اشاره به این مساله كه جشنواره «جایزه بین المللی خشت طلایی تهران» با شعار ایجاد «شهرهایی هوشمند، تاب آور و زیست پذیر برای همه» در هفت محور برگزار می شود، اظهار داشت: در این رویداد نزدیك به 200 پروژه و تجربه شهری از داخل كشور و بیشتر از 300 پروژه و تجربه از سایر شهرهای جهان شركت داده شده اند كه بیشتر آنها در حوزه معماری، شهرسازی، میراث فرهنگی و بازآفرینی شهری است. داوری اولیه صورت گرفته و انتظار می رود در هر محور سه پروژه یا تجربه و در مجموع ۲۱ پروژه یا تجربه بعنوان برگزیده انتخاب شوند.
بگفته وی؛ جایزه بین المللی خشت طلایی تهران به مناسبت روز جهانی شهرها و با همكاری سازمان های تخصصی بین المللی برگزار می گردد و نمایندگانی از برنامه اسكان بشر سازمان ملل متحد یا UN HABITAT، سازمان متروپولیس یا انجمن كلانشهرهای مهم جهان، انجمن طراحان و برنامه ریزان شهری و منطقه ای یا ISOCARP و سازمان مجمع شهرداران آسیایی AMF حضور خواهند داشت.
رئیس مركز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در ادامه عنوان كرد: در دنیا ابزارهای متنوعی برای افزایش ارتباط بین كشورها وجود دارد كه در این میان موسسات عمومی و غیردولتی كه شهرداری ها جزو آنها تلقی می شوند ارتباطات بازتری نسبت به سایر ارگان ها دارند و معمولا گرفتاری هایی كه بین دولت ها وجود دارد در بین آنها نیست.
طبق گزارش شهرنوشت، محمدی اظهار داشت: شهرداری تهران نیز با برخی از شهرهای جهان پیمان خواهرخواندگی و با تعدادی تفاهم نامه همكاری دارد. این موارد ظرفیت های زیادی به همراه دارد كه در چند بعد می توان آنها را دسته بندی و استفاده نمود. مهمترین آنها روابط فرهنگی و تاریخی است. گردشگری و استفاده از میراث تاریخی، فرهنگی و طبیعی شهرها یكی از ظرفیت های اصلی است تا شهرها را به پایداری مالی برساند. این روابط برای معرفی ظرفیت شهرها به همدیگر ضروری می باشد. ضمن آنكه این اقدامات موجب گسترش اشكال مختلف مناسبات و همكاری ها می شود. برای مثال می تواند همكاری هایی در حوزه ی تكنولوژی، اقتصادی و تجاری بین شهرها ایجاد شود.
منبع:

1398/08/08
09:45:37
5.0 / 5
4102
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری