مصر ۱۵ هزار اتاق به ظرفیت گردشگری خود اضافه كرد

مصر ۱۵ هزار اتاق به ظرفیت گردشگری خود اضافه كرد

فقط سفر: مصر در امتداد احیای صنعت گردشگری خود امسال بین 10 تا 15 هزار اتاق را به ظرفیت هتل های خود برای میزبانی از گردشگر های بین المللی افزوده است.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، «احمد الواسف» رئیس فدراسیون گردشگری مصر در گفتگویی به رویترز عنوان نمود كه علاوه بر ساخت بین ۱۰ تا ۱۵ هزار اتاق هتل در سال جاری، پیش بینی می نماییم در سال ۲۰۲۰ میلادی نیز باردیگر به همین مقدار به ظرفیت اقامتگاهی خود اضافه نماییم.
صنعت گردشگری یكی از ستون ها اصلی اقتصاد مصر است كه زندگی میلیون ها شهروند این كشور به آن وابسته است و از مهم ترین منابع تامین ارز خارجی شمرده می شود.
برمبنای اعلام بانك مركزی مصر، آمارهای در رابطه با گردشگری رشد داشته و درآمدهای گردشگری نیز در مقایسه با ۱۱.۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۰، افزایش یافته است.
در سال مالی ۲۰۱۹-۲۰۱۸، درآمدهای حاصل از گردشگری مصر با رشد ۲۸.۶ درصدی به ۱۲.۶ میلیارد دلار رسید، در حالی این كه رقم برای سال مالی ۲۰۱۸-۲۰۱۷ عدد ۹.۸ میلیارد را نشان میدهد.
رئیس فدراسیون گردشگری مصر همین طور عنوان نمود در مجموع می توان گفت درآمدها و شمار گردشگران ورودی به مصر ۳۰ درصد رشد كرده كه این امر حاكی از قابلیت احیای صنعت گردشگری است. گردشگر های آمریكایی، آلمانی و اروپایی در حال افزایش هستند و در تلاشیم كه گردشگری فرهنگی را نیز بازگردانیم.
دولت مصر می خواهد شمار گردشگران ورودی به این كشور را در بازه ۲۰۲۰-۲۰۱۹ به ۱۲ میلیون برساند كه ۱۱ درصد از سال قبل آن بیشتر است. همین طور انتظار می رود میزان شب اقامت گردشگران نیز از ۱۱۳ شب اقامت در سال قبل به ۱۲۷ میلیون شب اقامت افزایش یابد.
صنعت گردشگری مصر بعد از رسیدن به نقطه اوج خود در سال ۲۰۱۰، از سال ۲۰۱۱ با بروز ناآرامی هایی كه به خلع قدرت از حُسنی مبارك انجامید، وارد بحران شد و بهبود این صنعت حیاتی در مصر هر بار با بحرانی جدید به تعویق افتاد.
ابتدا یك حمله تروریستی در معبدی در شهر «اقصر» كه می توانست به قتل عام گردشگر ها منجر شود توسط نیروهای پلیس دفع شد اما بعد از آن تروریست های داعش كه در آن زمان شرق صحرای سینا را در دست داشتند، با بمب گذاری در یك هواپیمای روسی به مقصد مصر و كشتن ۲۲۴ نفر، گردشگری مصر را بیشتر از پیش با بحرانی عمیق روبه رو كردند.
بعد از این بمب گذاری تروریستی، روسیه تمام پروازهای خودرا به مقصد مصر به حالت تعلیق درآورد و بریتانیا نیز پرواز خطوط هوایی اش را به مقصد شرم الشیخ متوقف كرد.
حالا و بعد از گذر از دوران بحرانی، صنعت گردشگری گردشگر برای احیا تلاش می كند و امیدوار است بزودی از آمارهای روزهای اوج خود نیز فراتر برود.
منبع:

1398/08/01
17:31:38
5.0 / 5
4007
تگهای خبر: توریست , شهر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری