سخنگوی شورای شهر تهران عنوان كرد:

مقاومت شهرداری در مورد انتشار برخی اطلاعات

مقاومت شهرداری در مورد انتشار برخی اطلاعات

به گزارش فقط سفر سخنگوی شورای شهر تهران در مورد انتخاب گزینشی درج اطلاعات بر روی سامانه شفافیت اظهار داشت: انتشار گزینشی نداریم. اما تایید می شود كه در مورد انتشار برخی موارد مقاومت هایی می شود. همچون این كه یكی از معاونین تلویحا این مساله را تایید كردند؛ اما ما همچنان برای انتشار این اطلاعات تاكید داریم.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، علی اعطا بامداد امروز در نشست خبری خود با تشكر از حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری تهران بابت فعالیت در كمیته خدمات شهری ستاد ملی اربعین اظهار داشت: به نمایندگی از شورا از مهندس یزدانی و معاونت خدمات شهری بابت ارائه خدمات به زوار در مراسم اربعین قدردانی می كنم.
وی با اشاره به طرح ویژه تفصیلی منطقه 22 اشاره كرد: بر طبق قانون شورا، طرح های تفصیلی پیش از تصویب نهایی باید به شورای شهر بیایند و درآن جا بررسی شود و باید بگویم امروز نیز طرح تفصیلی ویژه منطقه 22 در كمیسیون شهرسازی مورد بررسی قرار می گیرد تا بتوانیم مجموع پیشنهادات خود در مورد این طرح ویژه را ارائه نماییم.
سخنگوی شورای شهر تهران با بیان این كه ما معتقدیم سوژه تی او دی به آن شكلی كه مورد انتظار مدیریت شهری است در این طرح دیده نشده است، اشاره كرد: از پیشنهادات ما این است كه به تی او دی توجه ویژه ای شود و بعنوان محور طرح تفصیلی پیگیری شود چونكه به نظرمان طرح تفصیلی باید مبتنی بر توسعه حمل و نقل عمومی باشد و می بایست بازبینی شود.
اعطا همین طور در مورد برگزاری جلسه تلفیق بامداد امروز در شورا اظهار نمود: مقرر شد ظرف دو سه هفته آینده جلسات كمیسیون تلفیق به صورت فشرده اجرا شود و هر كمیسیون سه اولویت اصلی حوزه خودرا معین كرده و با سازمان و معاونت اجرایی مرتبط جلسه ویژه ای بگذارد.
سخنگوی شورای شهر تهران با بیان این كه این تصمیم در امتداد تحقق پذیر كردن برنامه پنج ساله سوم توسعه شهرداری است اظهار داشت: ما احساس كردیم آن طور كه شایسته است برخی مدیران ارشد شهرداری نسبت به احكام برنامه سوم توجه ندارند و بنا بر این اولویت بندی هایی انجام شده تا بتوانیم بهتر موضوعات را دنبال نماییم.
تشكیل كمیته فنی باغات از هفته آینده
اعطا در ادامه با بیان این كه به دنبال لغو مصوبه برج - باغ و تصویب مصوبه خانه - باغ، مقرر شد تا كمیته فنی باغات شكل بگیرد، اظهار داشت: اداره كل تدوین ضوابط شهرداری زیر ساخت های تشكیل كمیته فنی باغات را به وجود آورده است و بنظر می رسد این كمیته از هفته آینده فعال شده و مالكین باغات می توانند بر طبق لیست تهیه شده از مصوبه خانه - باغ استفاده كنند.
او همینطور در مورد سرانجام لایحه مالیات بر ارزش افزوده كه در مجلس در حال پیگیری است اظهار نمود: بر طبق آخرین اطلاعات دریافتی تا ماده 27 لایحه در صحن مجلس بررسی شده اما با عنایت به اختلافات موجود این مسئله به كمیسیون اقتصادی برگشته است و ماده 9 و 10 این لایحه نیز كه مشخصا بر روی مدیریت شهری تاثیر گذار بوده، به كمیسیون اقتصادی بازگشته است.
سخنگوی شورای شهر تهران با بیان این كه مجموعه شورا انتظار دارد كه اختیار ستاندن عوارض از آنها گرفته نشود، اشاره كرد: اگر اختیار ستاندن عوارض از شوراها سلب شود كاركرد شوراها از حیز انتفاع ساقط می شود.
اعطا همین طور با بیان این كه ما در مورد نحوه توزیع مالیات بر ارزش افزوده نیز انتقاد داریم، افزود: اگر با این شیوه لایحه تصویب شود مالیات از تهرانی ها ستاندن شده اما برای شهروندانش هزینه نمی گردد این در حالیست كه تهران هزینه پایتخت بودن را نیز به تنهایی پرداخت می كند.
وی ادامه داد: نوع معافیت های مالیاتی كه در این لایحه دیده شده نیز درست نیست بلكه معافیت های مختلف در حوزه های هتل داری، حمل بار و مسافر و غیره اگر تعمیم داده شود حوزه مدیریت شهری را با مشكل مواجه می كند.
سخنگوی شورای شهر تهران در مورد انتقادات مردمی از سامانه 137 و 1888 اظهار داشت: آمار چشمگیری از نارضایتی مردم از سامانه 137 نداریم اما بیشترین آمار تماس مربوط به حوزه خدمات شهری است كه با سرعت عملی خوبی نیز به تماسهای مردمی پاسخ داده می شود.
ایشان سپس در مورد وضعیت واگذاری مراكز بهاران و اختلاف نظری كه فی درخلال مدیریت شهری و سازمان بهزیستی در این زمینه وجود دارد، اظهار نمود: موضع رسمی ما این است كه این واگذاری باید تشریفات قانونی را طی نماید هرچند كه استاندار تهران در مورد این واگذاری ها صحبت كردند اما این در حالی بود كه هنوز لایحه ای به شورا ارسال نشده بود تا اعضاء اعلام موافقت یا مخالفت كنند تا این كه مدتی پیش این لایحه ارسال شد و ابتدا باید در كمیسیون فرهنگی و سپس در صحن شورای شهر مطرح شود كه ببینیم آیا مراكز بهاران واگذار می شود یا نمی گردد. هرچند كه علاوه بر مراكز بهاران در حوزه های مختلف نیز در چند ماه گذشته واگذاری هایی داشتیم كه تشریفات قانونی را نیز طی نكرده بود.
اعطا با بیان این كه كلیه واگذاری ها باید با مصوبه شورای شهر باشد، اضافه كرد: این واگذاری های بودن مصوبه شورا عموما در حوزه های فرهنگی بوده كه مسئولان امر رأسا عمل كردند.
سخنگوی شورای شهر تهران با بیان این كه در این مدت شورای شهر تنها به دو مورد واگذاری ملك رأی مثبت داده است، اظهار داشت: بهتر بود این سه الی چهار مورد واگذاری را نیز به شورا می فرستادند تا با اتكا به مباحث حقوقی آنرا بررسی نماییم.
او همینطور در مورد انتصاب مدیر سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران نیز با بیان این كه این سازمان یك هیات امنای 11 نفره دارد كه یك عضو آن شهردار و یك عضو دیگر آن رئیس شورا است، اظهار نمود: البته شهردار می تواند رئیس سازمان را پیشنهاد بدهد و در این رابطه بحث های زیادی شد اما باید بگویم كه هنوز حكمی صادر نشده است.
اعطا با بیان این كه تعداد زیادی از اعضای شورا با این انتصاب و انتخاب اعلام مخالفت كردند و دلیلهای مخالفت نیز مختلف بود، اظهار داشت: حناچی گفته است كه سوژه تمام شده نیست و قابل پیگیری و مذاكره است و هنوز حكمی صادر نشده و سوژه هنوز به اتمام نرسیده است.
سخنگوی شورای شهر تهران همین طور در مورد حفاظت از مجسمه های پایتخت نیز با بیان این كه پس از ربوده شدن مجسمه قیصر امین پور طرحی ارائه شد در خصوص حفاظت از مجسمه و المان های شهری، افزود: پیشنهاد شده كه كنترل نامحسوس بوسیله ابزارهای هوشمند ایجاد شود.
او همینطور در مورد وضعیت فساد در رده های میانی شهرداری، اشاره كرد: آمارها نشان میدهد كه معمولا در لایه های زیرین در همه دستگاه ها فساد وجود داشته اما در این دوره هیچ موردی در ارتباط با مدیران ارشد شهرداری تا این لحظه پیش نیامده، اما در لایه های زیرین در سازمان های مختلف افرادی وجود دارند و طبیعتا در شهرداری هم وجود دارند. از آنجائیكه شهرداری با مسائل روزمره مردم سروكار دارد ممكنست حس فساد و یا خود فساد بیشتر دیده شود.
سخنگوی شورای شهر تهران با بیان این كه اهتمام داریم همه موضوعات را در شهرداری شفاف نماییم تا زمینه ی بروز فساد كم شود، اظهار نمود: مثلا شوراهای معماری مناطق یكی از محل هایی بودند كه شائبه فساد در آن وجود داشت، چونكه حدود اختیار آنها مشخص نبود و با شفاف سازی مقررات و قوانین می توانیم آنرا حل نماییم.
اعطا با بیان این كه سوژه تدوین ضوابط و مقررات آتش نشانی در بحث ساخت و سازهای شهری بزودی در شورای شهر بررسی می شود، اظهار داشت: باید ضوابط آتش نشانی در ساخت وسازهای شهری در چارچوب یك كتابچه مشخص شود، اما دقت داشته باشید كه در بحث مبارزه با فساد، مردم نیز باید با شهرداری و شورای شهر همكاری كند.
وی درباره وضعیت پل شهید نوروزی كه با وجود بهره برداری از این پل، ترافیك در مناطق همجوار افزایش یافته است نیز اظهار داشت: پل شهید نوروزی یك پل از شبكه پل هایی است كه باید در آنجا ساخته شود و مصوبه شبكه معابر را نیز دارد و این نخستین پل از مجموعه پل هایی است كه باید ساخته شود و طبیعی است كه پلیس مدیریت ساعتی بر روی این پل داشته باشد.
سخنگوی شورای شهر تهران همین طور در مورد نبود چند آیتم در گزارش درآمدها و هزینه های شش ماهه شهرداری اظهار داشت: من از خزانه دار شورا سوال پرسیدم كه چرا این اطلاعات در این گزارش نبود و وی نیز اعلام نمود كه این بخش اطلاعات در دسترس وی نبوده و در نتیجه موفق به ارائه آن نشدند اما پیگیری ها ادامه دارد.
اعطا همین طور در مورد سرانجام جدایی ری از تهران با بیان این كه برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی را مطرح كرده اند در خصوص تفكیك انتخابات ری در حوزه شورای شهر و شهردار از تهران اظهار داشت: این مساله جدید نیست و چند بار مطرح شده و بسیار بحث برانگیز بوده و گروه های مختلف نظراتی را مطرح نمودند، اما دقت داشته باشید كه شورای شهر در این زمینه تصمیم گیر نیست و مجلس شورای اسلامی اگر تصویب كند عمل خواهد شد.
وی با بیان این كه استدلال موافقین این است كه این بحث در قانون اساسی آمده است، افزود: در هر شهرستان باید یك شورای شهر تشكیل گردد ولی این اتفاقات در ری و شمیرانات رخ نداده، اما در سویی دیگر در قانون شوراها آمده است كه در تهران، شمیرانات و ری باید یك شورا باشد، بدین سبب برداشت های متفاوتی وجود دارد و بعضی می گویند باید مغایرت رفع گردد و برخی دیگر نیز به استدلال های حقوقی شاره می كنند.
سخنگوی شورای شهر تهران در خاتمه با بیان این كه بررسی هایی در این زمینه داشته ایم ولی بنا گذاشته ایم شورا موضع مشخصی اعلام نماید و بنا ندارد شورا تصمیم گیر باشد، اضافه كرد: بعضی از كمیسیون ها یك نظری را بر طبق استنباط خود اعلام نمودند كه شخصی است و اگر شورا قرار بود به نظر واحد برسد من آنرا اعلام می كنم.
منبع:

1398/07/30
19:31:17
5.0 / 5
4235
تگهای خبر: پایتخت , ثبت , حمل و نقل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری