فقط سفر گزارش كرد:

پیدا شدن مجسمه دزدی قیصر امین پور رویا یا واقعیت؟

پیدا شدن مجسمه دزدی قیصر امین پور رویا یا واقعیت؟

فقط سفر: شهریور ماه امسال اعلام خبر مفقود شدن سردیس قیصر امین پور در منطقه 2 تهران، بار دیگر این پرسش را در اذهانی كه ربودن مجسمه های شهریار، سر «مجسمه باربر» در خیابان ناصر خسرو تهران و یا ربودن مجسمه كودك در ونك را بخاطر داشتند ایجاد كرد كه آیا دزد مجسمه های تهران بار دیگر بازگشته است؟! اما 14 مهر ماه زمانی كه فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران خبر كشف سردیس قیصر امین پور را اعلام كرد، برای مقطعی این نگرانی ها به پایان رسید.


در ادامه اعلام این خبر، خبرنگار ایسنا مصمم شد تا با سازنده این سردیس گفت و گو كند تا حس و حال او از پیدا شدن اثری كه برای ساختش زمان و انرژی گذاشته بود را جویا شود.
ولی در كمال تعجب سازنده اثر خبری از پیدا شدن سردیس نداشت! البته این جهل كه تا همین امروز هم ادامه پیدا كرده است، شامل حال اداره حجم سازمان زیباسازی شهری نیز می شود؛ چونكه آنها نیز به خبرنگار ایسنا گفتند كه از این امر ناآگاه هستند.
سردیس قیصر امین پور (شاعر معاصر ایران) كه در بلوار سعادت آباد نصب شده بود، دوم شهریور (ماه) دزدیده شد. این سردیس در ابتدا در میدان «قیصر امین پور» در بلوار شهرداری سعادت آباد قرار داده شده بود ولی بعد از حذف میدان، در چهارراهی كه با حذف میدان به وجود آمده بود، نصب گردید.
در همان زمان سازمان زیباسازی شهری به سازنده این اثر كه حسین علی عسگری است، سفارش ساخت اثری جایگزین را داد.
حال در ۱۴ مهر فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران از دستگیری سارقین سردیس قیصر امین پور و كشف این اثر آگاهی داد.
در همین راستا ایسنا گفت وگویی با حسین علی عسگری سازنده اثر داشت؛ زمانی كه به او از كشف اثرش می گوییم، با تعجب می گوید: من بی خبرم و اتفاقا نسخه جدیدی از این اثر را ساخته ام كه در حال نصب است ولی اگر واقعا پیدا شده باشد خیلی خوب است؛ چونكه این اثر با برنز ساخته شده و اعتبار و ارزش خاصی دارد. البته مجسمه های دیگر نیز اعتبار هنری خاص خودرا دارند و اینكه جنس اثر چیست خیلی تفاوتی ایجاد نمی كند، ولی مجسمه برنزی، اثری ماندگار است و ارزش بالایی دارد.
از او سوال می نماییم كه این اثر در چه سالی و به سفارش كجا ساخته شد؟ پاسخ می دهد: حدودا در سال ۸۹ یا ۸۸ به سفارش سازمان زیبا سازی شهری ساخته شد.

نمونه ای از سردیس های سرقت شده


منبع:

1398/07/19
23:13:01
5.0 / 5
4174
تگهای خبر: شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری