حمایت مدیریت شهری از سرمایه گذاران برای احیای خانه های تاریخی

حمایت مدیریت شهری از سرمایه گذاران برای احیای خانه های تاریخی

به گزارش فقط سفر شهردار تهران از حمایت مدیریت شهری از بخش خصوصی برای احیای خانه های تاریخی اطلاع داد.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، پیروز حناچی بامداد امروز به مناسبت آغاز هفته تهران از بخش های مختلف پروژه پهنه رودكی بازدید كرد و در جریان آخرین وضعیت ایجاد پهنه رودكی قرار گرفت.

شهردار تهران در ادامه به یكی از كافه های قدیمی پهنه رودكی رفت كه قبل از این به انبار تبدیل گشته بود و با اشاره به تجربه موفق تبدیل این خانه قدیمی به كافه اظهار داشت: در منطقه شش، ۱۱ و ۱۲ خانه های قدیمی واجد خصیصه های میراثی وجود دارند كه از پتانسیل فرهنگی بالایی برخوردار می باشند.

وی با اشاره به اینكه جهت گیری عمومی شورا و شهرداری این است كه اگر بخش خصوصی در این عرصه سرمایه گذاری كند، ما هم حمایت نماییم، اظهار داشت: بنابراین در منطقه ۶ و ۱۱ گالری، كافه كتاب، موزه و غیره كه با سرمایه گذاری بخش خصوصی بوجود آمده در حال توسعه است.

حناچی با اشاره به حمایت مدیریت شهری از سرمایه گذاران اظهاركرد: طرح تثبیت واحدهای با ارزش و پهنه رودكی در كمیسیون ماده ۵ در حال بررسی است كه غلبه آثار فرهنگی بر مسكونی مورد توجه قرار گرفته است. این كار حركت خوبی است چون كه اقتصاد مبتنی بر فرهنگ همواره مورد توجه است و این مساله هم بعنوان یك ابزار مورد توجه قرار گرفته است.

شهردار تهران با اشاره به اینكه تبدیل خانه های قدیمی كه عموما تغییر كاربری به گالری، كافه كتاب و موزه موتور داده شده، جاذبه شهری بوجود می آورد و می تواند مقصد گردشگری شود، خاطرنشان كرد: در مورد حمایت شهرداری از این مجموعه ها شهرداری قبلا چنین مكان های را تجاری محسوب می كرده در حالیكه مسكونی است و در نظر داریم حمایت های بیشتری از این مشاغل داشته باشیم.

به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا حناچی در ادامه از روند بازسازی عمارت منشی باشی در خیابان نوفل لوشاتو بازدید كرد.

در این بازدید احمد مسجد جامعی و آرش میلانی - اعضای شورای شهر - حناچی را همراهی می كردند.
1398/07/12
14:18:07
5.0 / 5
4250
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری