چانه زنی شورایی ها بر سر اعمال تخفیف برای بازدید از موزه نقشه تهران

چانه زنی شورایی ها بر سر اعمال تخفیف برای بازدید از موزه نقشه تهران

به گزارش فقط سفر اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اعمال تخفیف به خانواده شهدا، جانبازان، معلولان و خبرنگاران برای بسته های تخفیفی و تشویقی ویژه موزه نقشه تهران موافقت كردند.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران، در یكصد وشصت و هشتمین جلسه علنی شورا بررسی جزئیات لایحه تعیین بهای موزه نقشه تهران را در دستور كار داشتند كه در ابتدا محمدجواد حق شناس در تشریح پیشنهاد كمیسیون فرهنگی اظهار داشت: در حالیكه در سایر كشورهای دنیا برای حضور درموزه ها بسته های تشویقی بخصوص برای اقشار صدمه پذیر در مكان های خاص در نظر گرفته شده است، این امر در موزه نقشه تهران حذف شده كه می بایست برای خانواده شهدا، جانبازان و معلولان و خبرنگاران اعمال شود. این مهم برای تمام موزه ها باید پیشنهاد شود.

در ادامه محمود میر لوحی در تشریح این مورد اظهار داشت: با همه احترامی كه برای خانواده شهدا و جانبازان و اقشار صدمه پذیر قائلیم ولی به نظرم باید بپذیریم در بعضی فعالیت ها باید رویكرد تامین منابع پایدار داشته باشیم. شهرداری تهران به تازگی اعلام نموده ۲۰۰ موزه در تهران دایر خواهد شد آن هم موزه هایی كه احتیاج به كارمند و نگهبان خواهد داشت، چون كه وقتی می بینیم تندیس قیصر امین پور، به سرقت می رود باید برای موزه ها نگهبان داشته باشیم بنابراین اگر خوب تدبیر نكنیم و تعیین منابع نكنیم دو سال دیگر ۲۰۰ مركز چیزی جز هزینه های سرسام آور برای شهرداری نخواهد داشت.
وی افزود: ما باید رویكردمان را اصلاح نماییم. این اماكن در تهران می تواند در آینده منبع درآمد پایدار و محل رفت و آمد كارشناسان داخلی و خارجی شود بنابراین اگر این رویكرد نباشد ظرف یكی دو سال دیگر در بی پولی و بی درآمدی تعطیل خواهد شد.
در ادامه حجت نظری دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: پرسش اصلی این است كه برای دانشجویان و دانش آموزان تخفیف در نظر گرفته شده است و اگر بحث تشویق است چه ایرادی دارد كه اقشار دیگر را در نظر نگیریم. پیشنهاد من این بود سربازان را هم به این بخش اضافه نماییم.
وی تصریح كرد: موزه نقشه كه بازدید كننده زیادی نخواهد داشت و از قضا باید مشوق در نظر بگیریم فارغ از نگاه ارزشی در نظر گرفتن این اقشار، نگاه تشویقی و سود آوری دارد.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، نهایتا این پیشنهاد مورد موافقت اكثریت اعضای شورای اسلامی قرار گرفت و به تصویب رسید اما اعضا در مورد پیشنهاد حجت نظری در مورد اضافه شدن سربازان رای موافق ندادند و این پیشنهاد به تصویب نرسید.1398/07/09
14:31:26
5.0 / 5
4215
تگهای خبر: شهر , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری