اعمال سخت گیری برای معاینه فنی سرویس های دانش آموزی

اعمال سخت گیری برای معاینه فنی سرویس های دانش آموزی

به گزارش فقط سفر مدیرعامل ستاد مركزی معاینه فنی خودرو های تهران از اعمال سخت گیری و نظارت بیشتر بر معاینه فنی خودرو های سرویس دانش آموزی اطلاع داد و اظهار داشت: این اقدام برای اطمینان خاطر خانوارهای محترم دانش آموزان خواهد بود.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا و بنابر اعلام شهرنوشت، با شروع مدارس، اقدامات ویژه ماه مهر در ایام پایانی تابستان انجام می شود. یكی از این اقداماتی كه به منظور حفظ ایمنی و سلامت دانش آموزان در حمل و نقل آنها صورت می گیرد، نظارت بر معاینه فنی سرویس های دانش آموزی است.
در همین رابطه، نواب حسینی منش با اشاره به اینكه یكی از دغدغه های مهم مهرماه در حوزه حمل و نقل، سرویس مدارس است، خاطرنشان كرد: ستاد معاینه فنی برای استقبال از مهر چند اقدام مهم را اجرا كرده است. در برخی از مراكز منتخب، هر مركز یك خط به خودرو های سرویس مدارس اختصاص پیدا كرده است تا رانندگان بدون اتلاف وقت بتوانند از خدمات معاینه فنی استفاده كنند.
وی با بیان اینكه سه مركز معاینه فنی و باقی مراكز ۱۶گانه هركدام یك خط برای معاینه فنی خودرو های سرویس دانش آموزی اختصاص داده اند، اظهار داشت: دریافت معاینه فنی خودرو های سرویس دانش آموزی تا ۱۵ مهرماه ادامه خواهد داشت.
مدیرعامل ستاد مركزی معاینه فنی خودرو های تهران با اشاره به اینكه رانندگان سرویس مدارس برای دریافت برچسب سرویس مدارس موظف به دریافت برگه معاینه فنی هستند، بیان كرد: برای معاینه فنی خودرو های سرویس دانش آموزی مقرر است سخت گیری بیشتری اعمال شود. فارغ از اجرای معاینه فنی عادی در همه مراكز، برای تأیید ایمنی خودرو ها نظارت بیشتری اعمال می شود. این اقدام برای اطمینان خاطر خانوارهای محترم دانش آموزان صورت می گیرد.
افزایش ۱۰ درصدی خطوط معاینه فنی در دوسال گذشته
حسینی منش در مورد اجرای برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران، اظهار نمود: ستاد معاینه فنی خودرو های تهران نسبت به برنامه پنج ساله سوم شهرداری جلوتر عمل كرده است. در دو سال قبل تعداد خطوط معاینه فنی از ۳۹ خط به ۵۴ خط افزایش پیدا كرده است. ستاد معاینه فنی نسبت به پیشبرد برنامه های سال ۹۸ خیلی خوب عمل كرده است.
وی ادامه داد: در برنامه پنج ساله سوم شهراری تهران موظف به افزایش ۱۱۳ خط معاینه فنی شده ایم. همینطور باید میزان پذیرش خودرو های تهران برای معاینه فنی به ۸۰ درصد برسد. این برنامه ها با دقت در حال حركت رو به جلو است.
افزایش خط مركز معاینه فنی سراج
حسینی منش از استقبال بخش خصوصی برای ساخت مراكز معاینه فنی در تهران اطلاع داد و اظهار داشت: مجوزهای لازم به بخش خصوصی برای حضور در این عرصه عرضه شده است. تا آخر سال دو مركز جدید معاینه فنی به بهره برداری خواهد رسید. همینطور خطوط برخی از مراكز هم افزایش خواهد یافت. مركز معاینه فنی سراج در منطقه ۴ جایگزین خواهد شد. تعداد خطوط این مركز از ۴ خط به ۱۰ خط افزایش پیدا خواهد نمود. این برنامه در دست اقدام است و با كمك بخش خصوصی به سرانجام خواهد رسید.
مدیرعامل ستاد مركزی معاینه فنی خودرو های تهران در مورد خودرو ثبت تخلف معاینه فنی سیار كه در ماه ابتدای شهریورماه سال جاری رونمایی گردید، اظهار داشت: تابحال این خودرو موفق به دریافت كد معاینه فنی نشده است، اما هماهنگی های لازم با ناجا برای فعال شدن كد معاینه فنی درحال انجام است. بزودی این خودرو هم وارد مدار بهره برداری خواهد شد.1398/06/30
15:37:36
5.0 / 5
4220
تگهای خبر: ثبت , حمل و نقل , خدمات , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری